3 feb 2020

Published 12:20 by with 0 comment

Bali dhe Katar, 6 Prill, 8 Dite €1299

Bali dhe Katar - 6 Prill - 8 Dite 


Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup – Doha – Bali. Nisja nga Shkupi në orën 12.25, Mbrritja në Doha në orën 18.20. Fluturimi me kompanine Ajrore Qatar Airways.
Dita e Dytë: Nisja nga Doha më 02.50. Mbrritja në Bali në orën 17.30. Fluturimi Doha – Bali me kompanine ajrore Qatar Airways. Pritja në Aeroportin e Balit. Transferimi me autobus komod për në hotel. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë në Tempullin Gunung Kawi pranë Lumit Pakrisan dhe Tempulli Tirta Empul. Vazhdon udhëtimi për në Kintamani, ku shihen vullkani aktiv i Malit Batur dhe liqeni përkatës Vullkanik. Kthimi për në Tempullin e famshëm Pura Besakih dhe në fund ne Shpellën  e Elefantit në Goa Gajah. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Vizitë e Plazhit Tanjung Benoa Beach dhe më pas Plazhi dhe Tempullit Ulawutu. Më pas vazhdon vizita në Tempullin Tanah Lot. Pasdite vizitë në Tempullin Taman Ayun dhe kopshteve pranë. Fjetje në Hotel.
Dita e Pestë: Mëngjesi ne Hotel. Të lirë për Shëtitje individuale dhe për Ture Ospionale. Fjetje në Hotel.
Dita e Gjashtë: Mëngjesi ne Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta për në Aeroport. Nisja nga Bali në orën 09.20, Mbrritja në Doha në orën 14.20. Fluturimi Balii – Doha është me Qatar Airways. Transferta për në Doha, Katar. Sistemimi në Hotel. Pasdite, Vizitë: Katara Village, Pazari Skiftrëve, Fjetje në Hotel.
Dita e Shtatë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Xhaminë e Madhe, Pearl Qatar, Muzeumi Artit Islamik. Fjetje në Hotel.
Dita e Tetë: Transferta për në Aeroport. Nisja nga Doha në orën 07.00, Mbrritja në Shkup në orën 11.15. Fluturimi Doha – Shkup është me Qatar Airways. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.
Akomodimi per Grupin:
Bali – Sol Beach House by Melia 5***** – Benoa Bay, Bali, Indonezi – https://bit.ly/3alJXpu
Doha – The Avenue Hotel 5***** – Doha, Katar – https://bit.ly/373AscIMe Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje Shkup – Delhi nëpërmjet Doha me Qatar Airways.
-Akomodimi në hotele 4* dhe 5*.
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Bali dhe Katar me autobus.
-Guidë Shqiptare dhe të Huaj gjatë gjithë Udhëtimit.
-Transferta Vajtje – Ardhje nga Tirana për në Shkup.
-Hyrjet sipas programit në Monumentet në Bali: Gunung Kawi, Tirta Empul, Viewpoint Kintamani, Pura Besakih, Shpella e Elefantit në Goa Gajah, Ulawutu, Tanah Lot, Taman Ayun.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Programet Opsionale.
3. Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën në Indi dhe Katar.
4. Viza e Hyrjes në Katar €45.
 Kalemi Travel
      edit

0 commenti:

Posta un commento