17 gen 2020

Published 14:05 by with 0 comment

Udhëtim në Berlin, 4 dite, 159€

Udhëtim në Berlinkryeqytetin Gjerman i cili i dha tonin nje gjenerate. Oferta turistike e Kalemi Travel përfshin vizita në vendet më të famshme të qytetit.
Berlin, 4 dite, duke filluar nga 105 €/Person.

‼ Tani, udhetimet individuale mund t’i rezervoni online ne   www.hobi.al Zgjidhni opsionin “Holiday” qe perfshin avion + hotel, vendosni aeroportin nga deshironi te udhetoni, datat qe deshironi dhe do ju shfaqen te gjitha opsionet e hoteleve. Cmimet kane te perfshire edhe avionin. Rezervimin mund ta beni online me karte krediti ose prane agjensise.
Datat e nisjes nga Prishtina:
2 – 5 Shkurt 175 euro/ person
14 – 17 Shkurt 139 euro/ person
16 – 19 Shkurt 169 euro/ person
23 – 26 Shkurt 145 euro/ person
8 – 11 Mars 139 euro/ person
Datat e Nisjes nga Podgorica:
23-26 Janar 145 euro/ person
30 – 2 Shkurt 119 euro/ person
13-16 Shkurt 135 euro / person
20 – 23 Shkurt 109 euro/ person
27 – 1 Mars  115 euro/ person
12 – 15 Mars 145 euro / person
19 – 22 Mars 145 euro/ person
26 – 29 Mars 130 euro/ person
Në çmim përfshihet:
– fluturimi direkt vajtje – ardhje nga Prishtina/Podgorica
– akomodimi në hotele me 3*/4*
– mëngjeset për çdo ditë qëndrimi
 Nese deshironi hotele te tjera, i gjeni te gjitha ketu paraprakisht: www.hobi.al.Ne momentin e rezervimit, mund te shihni disa hotele qe ju pelqejne vete juve per t’i pasur pjese te paketes individuale, ne menyre qe te mbeteni edhe me te kenaqur nga pushimet tuaja.
Program i sugjeruar per kete udhetim:
Dita 1
Nisja nga Tirana dhe fluturimi per në Berlin. Sugjerohet qe të rezervoni tranfertën aeroport-hotel-aeroport. Pas mbërritjes dhe akomodimit ne hotel sugjerohet te filloni vizitën në East Side Gallery. Mbetjet e Murit të vjetër të Berlinit tani banojnë në East Side Gallery, ku ju mund të shihni graffiti nga  grupe të ndryshme të artistëve. Një art i bukur publik është i arritshëm këtu dhe është një nga pjesët më të bukura të qytetit.Një park i bukur pranë qendrës së qytetit, Tiergarten është një vend i mrekullueshëm për të kaluar një pasdite, qoftë kjo një pasdite e shkëlqyer verore ose një mbrëmje dimri me dëborë.
Dita 2
Ditën tuaj të dytë mund ta filloni duke vizituar Tempelhofer Feld .
Tempelhofer Feld është një vendtakim i përkryer veror, me njerëzit që bëjnë piknikë në pasdite dhe që relaksohen në mbrëmje. Nëse ndonjëherë keni nevojë për diçka për të bërë në një ditë me diell, blini disa pije, ushqim dhe kaloni ca kohë me miqtë në Tempelhofer Feld! Berghain është një nga klubet e natës më të njohura në botë, Berghain njihet si një domosdoshmëri për të gjithë të interesuar në fushën e muzikës elektronike / techno. Donau115 qëndron si një nga vendet më të këndshme në Berlin për të ndaluar dhe dëgjuar disa muzikë.
Dita 3
Ditën e tretë të qëndrimit mund ta koloni në  Potsdam.
Një nga qytetet më të bukura të GjermanisëKy udhëtim ditor nga Berlini është mënyra më e përsosur për të parë Potsdam, një nga qytetet më të bukura të Gjermanisë. Udhëtimi me tren për në Potsdam, zgjayt rreth  45 minuta nga Berlini. Nga atje, ju do të shëtisni për në Alten Markt (Tregu i Vjetër), ku Pallati i Qytetit Potsdam tani është rindërtuar pas shkatërrimit të tij në Luftën e Dytë Botërore.Më pas, mund të shëtisni nëpër Neuer Garten mahnitëse (Kopshtin e Ri), duke u gjendur në Pallatin e bukur Cecilienhof (një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s).Pasi të keni parë Neuer Garten dhe Cecilienhof të stilit anglez, do të bëni një udhëtim të shkurtër me autobus në qendrën e qytetit Potsdam, ku do të vizitoni sitin më të madh të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, Parkun Sanssouci të stilit francez, të plotë me fotografinë -perfekt Pallati Sanssouci.
Dita 4
Check out dhe kthimi ne Tirane!
SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni sa me pare, pasi cmimet e biletave te avionit ndryshojne. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires Perjashtohen datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit dhe sezoni veror pasi biletat keto periudha kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara.
Kalemi Travel
      edit

0 commenti:

Posta un commento