26 mag 2018

Published 16:52 by with 0 comment

Dëshironi pushime në Itali?

 Ja kush janë plazhet me të këshilluaraSardenja- Është një vend i mbërthyer në kohë, ku plazhet të ftojnë në një romancë të vërtetë Robinson Crusoe, pak gjurmë mbi to, ku mund të fluturosh në anije dhe të mrekullohesh në qartësinë dhe ngjyrën e saj.

Sicilia- Brigje të pacenuara që të mrekullojnë.

Toskana nuk është e gjitha me kodra - 400 milje e bregdetit të rajonit fshehin disa plazhe të bukura. Rajoni i saj bregdetar Maremma përfshin qytetin bregdetar të familjes së Viareggio. Disa nga plazhet më të pacenuar janë afër rezervatit natyror Monti dell'Uccellina, duke përfshirë Marina di Alberese.


Bregut I Amalfi, ishulli i ëmbël i Ischia ka plazhe të mrekullueshëm me rërë (Spiaggia dei Pescatori ndër më të këshilluarat) dhe burimet termale.
      edit

0 commenti:

Posta un commento