21 gen 2018

Published 19:20 by with 0 comment

KARNAVALET NE LEFKADA ➡DT.17-19 SHKURT! 3 DITE! CMIMI €99!

KARNAVALET 2018 NE LEFKADA / NJE NDER PARADATAT ME MBRESLENEVE QE ZHVILLOHEN NE GREQI

AKOMODIMI NE HOTEL LEFKAS 3YJE SUPERIOR (NE QENDER TE LEFKADES)
KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 17 SHKURT (3 Dite) – Cmmi €99

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT
Dita e Pare: VIZITE NE PARGA, PREVEZA, LEFKADA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges,
*Më pas vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit te Prevezës. Vizitë në qytetin e Prevezës.
*Mberrijme ne Lefkada ne mbremje. Akomodimi ne hotel Lefkas 3Yje Superior ne qender te Lefkades.
*Darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hoteli i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.
Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… si
❧Porto Katsiki,
❧Meganisi,
❧Scorpions,
❧Porti Fiskardo
❧shpellen Papanikolis.
❧Kefalonia
❧Itaka
Ne mberritje, vizite ne ujvarat e fshatin Nidri. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale (10€) dhe zgjat rreth 3 ore. Ata qe nuk kane deshire te te marrin pjese ne kete udhetim
Ne pasdite fillon parada e Karnavaleve, nje nga me te bukurat ne Greqi. Festa zgjat deri ne oret e vona, duke vazhduar neper Club-et e nates qe ndodhen vetem disa hapa larg qytetit.
Ata qe kane deshire, mund te maskohen dhe pikturohen (guida jone do ju asistoje me piktoret ambulante) per t’u bere pjese e festes.
Dita e Trete: AGIOS IOANNIS (festa e balonave) & JANINE*Mëngjesi në hotel.
*Nisemi per ne Agios Ioannis, ku banoret e Lefkades mblidhen per te ngritur balonat. Me pas nisemi për në Tiranë.
*Gjatë kthimit nga kufiri i Kakavijës vizitojmë qytetin e Janinës, si kalane e qytetit bulevardin buzë liqenit.
*Mbërritja në Tiranë ne mbremje
Duhet të dini se:
►Ne cmim per personin përfshihen:
➤Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
➤Akomodimi per 2 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te qytetit.
➤Mengjeset te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
➤Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
➤Taksat turistike per 3 ditet e qendrimit ne Greqi
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades
► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thye
NE CMIM NUK PERFSHIHET
– Bileta 10 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
– Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
albania travel voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento