17 ott 2017

Published 10:04 by with 0 comment

MADRID- TOLEDO 16-19 NENTOR \ Cmimi: 799 Euro per person

16/11/2017
Nisja me avion per ne Madrid (Tirane- 05:40-10:35).Vizite e qendres historike : Porta del Sol me simbolin e qytetit,plaza Mayor me gjallerine madrilene. Pas dite vizite e muzeut El Prado ku jane ekspozuar kryeveprat e Velasquez dhe Goya. Me pas do te pushojme ne kopshtin El Retiro. Akomodimi ne hotel. Mbremja e Lire.
  

17/11/2017
Vizite e Pallatit Mbreterorku do te vleresojme madheshtine e nje prej mbreterive me te fuqishme te Europes nga shek XV-XVII. Do te vijojme me pas me viziten e katedrales se Almudenes. Pas dite do te vizitojme bulevardinGran Via, Passeo de la Castellana,ku ndodhet edhe stadiumi Bernabeu. Mbremja ne plaza Mayor.Akomodimi ne hotel.
  
18/11/2017
Nisja per ne Toledo, kryeqyteti i vjeter i Spanjes. Vizite e katedrales, ku ndodhet nje ekspozite e veprave te El Greco, e keshtjelles se Alcazar, aktualisht biblioteke dhe muze lufte. Kalimi nga Mirador del Valle do t’ju jape nje panorame shume te bukur te qytetit Kthimi ne Madrid. Mbremja e lire ne Gran Via.Akomodimi ne hotel.
  
19/11/2017
Vizite e sheshit te Spanjes, ku ndodhet monumenti kushtuar Cervabtesit. Kohe e lire per shoping para nisjes per ne  aeroport per te marre avionin per t’u kthyer ne Tirane.
(17:55-23:25)
  
Cmimi: 799 Euro per person
Ne cmimperfshihen:

Udhetimi me avion dhe autobus komod, shetitjet dhe vizitat ne te gjithaqytetet,

Fjetja dhe mengjesi ne hotel. Guida ne shqipgjate te gjithe udhetimit.

Siguracioni shendetesor dhe asistenca gjate te gjithe udhetimit.

 

kontakt VITRINA FRANCEZE

      edit

0 commenti:

Posta un commento