23 set 2017

Published 18:01 by with 0 comment

BUKURESHT-TRANSILVANI -KESHTJELLA DRAKULES➡ Nisje 4 Tetor! 5 Dite! Cmimi €199

  • Nisja: 04/10/2017
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Sofie - Bukuresht - Transilvani
  • Çmimi: €199

Dita 1:Tirane – Sofie
*Nisja ne mengjes nga Tirana ne drejtim te Sofies.
Inteneari i ndiekur Tirane – Struge – Shkup – Kumanov – Sofe
*Pushime te vogla gjate rruges per qetesim ose nevoje personale.
*Mberritja ne Sofie ne Kryeqytetin e Bullgarise, mbasdite dhe akomodimi ne hotel ne qender te qytetit.
Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Sofie

Dita 2: City Tour Sofie – Bukuresht
*Mengjesi ne hotel dhe city tour i qytetit te Sofies ne shoqerise e guides ku do te vizitojme :
Kisha St.Nedelia, Statuja St.Sofia, Kisha St.Petka Samardijska, Kisha Cifute Synagogue, Sheshi Battenberg, Galeria kombetare e arteve, Monumenti i ushtarit te panjohur etj.
Pas vizitave ne Sofie, kohe e lire per te konsumuar dreken
*Mbas dreke rreth ores 14:30 nisemi per ne Bukuresht.
*Mberritje ne Bukuresht mbasdite dhe akomodimi Hotel ne qender te Bukureshtit
*Kohe te lire per qetesim.
*Darka ne restorantin e hotelit.
Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Bukureshtit

Dita 3:  Bukuresht – Brashov dhe vizte ne Keshtjellen e Konte Drakula
*Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Brashov, nje nga qytetet me te bukura te Rumanise.
*Eskursioni ynë do të fillojë me kështjellën Bran, kështjella e Drakulas! Bran është një ndërtesë shumë e çuditshme dhe e ngrysur. E  vendosur mbi një kodër prej guri, e frikshme por  jashtë mase e bukur dhe qe le mbresa te vecanta per cdo person qe do ta vizitoje. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë, jo vetëm për bukurine e saj, por edhe për legjendën fantastike të Kontit Drakula.
*Përpara kështjellës kemi një treg shumë të bukur të ciganëve për suvenire.
*Mbasdite vizitohen keshtjella “Pelesh” dhe “Pelishor” ne qytezen e Sinaias.
*Pas kesaj vizite kthehemi per ne Bukuresht .
Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
*Darka ne restorantin e hotelit. Sipas deshires se grupit, ne shoqerine e guides, mund te shetisimin ne qytetin e vjeter te Bukureshtit (1 km larg hotelit), ku mund te frekuentojme lokalet e shume te nates ne kete zone.

Dita 4:City Tour ne Bukuresht
*Mengjesi ne hotel dhe pastaj  tur panoramik i qytetit ku do vizitoni:
*Pallatin e Parlamentit ose Shtëpia e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit, një nga ndërtesat më të bukura në botë.
Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura  si: “Harku i Triumfit”, Shtëpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” që eshte bërë sipas modelit të bulevardit “Champs Elisees” në Paris si dhe nje ndalese ne parkun Cishmixhiu , nje nga vendet me te qete te Bukureshtit ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire.
*Kohe e lire per dreke dhe nisja drejt Sofies.
*Perpara se te mberrijme ne Sofie ndalese ne qytezen Ruse (ne kufirin Bullgaro-Rumun) per shetitje dhe shopping.
*Nisja drejt me pas drejt Sofies.
Akomodimi ne hotel ne qender te qytetit dhe darka e lire.

Dita 5: Sofie – Shkup – Tirane
*Pas mengjesit ne hotel, nisja drejt Shkupit
*Ndalese per 2-3 ore ne Shkup dhe vizite e qendres se shkupit si sheshi Aleskander, Shtepia e Nene Terezes, Ura e civilizimit, Ura e Artisteve, etj
*Kohe e lire per dreke ne Shkup dhe nisja per ne Tirane
*Kthimi ne Tirane ne darke.
——————————————————
Duhet të dini se:
►Ne cmim përfshihen::
•Akomodim ne hotele 3 yje si me poshte:
👉 2 nete ne hotel 3 Yje ne Sofe
👉 2 nete ne hotel 3Yje ne Bukuresht
•Transporti vajtie – ardhe dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod
•4 Mengjese dhe 4 Darka ne restorantet e hotelit
•Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe
——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele 3 yje ne qytetet e Sofies dhe Bukureshtit
► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
•Drekat gjate gjithe diteve te udhetimit
•Hyrjet neper muzeume apo keshtjella
•Vizita ne Keshtjellen e Drakulas – 8 euro
——————————————-
SHENIM: VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETER QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

albania travel voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento