8 lug 2017

Published 10:50 by with 0 comment

STAMBOLL / SELANIK per 4 ditë, Nisja : 27 Korrik vetëm 129 €/pp

Tur ne Selanik – Stamboll
Datat: 27 – 30 Korrik
Cmimi : 129 Euro/personiDita 1: Nisja nga Tirana ne oren 03:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Ndalese ne Kastoria per nje pushim te shkurter, vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel.
Dita 2: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me e madhja ne boten Otodokse, Sarajet e Sulltanit. Kohe e lire ne Grand Baazar.
Dita 3: Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne Kodren e te Dashuruarve , Ura e Bosforit , Pazarin e Vjeter dhe madheshtor te Stambollit, shetitje me anije. Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harrem.
Dita 4: Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut. Vizite qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Nisja drejt Tiranes.
 Ne cmim perfshihet:
  • Udhetim me autobus komod.
  • Akomodimi ne hotele me 3 ose 4 yje ( mengjes )
  • Guide ne gjuhen shqipe gjate  udhetimit.
Ne cmim nuk perfshihet:
  • Shetitja me anije
  • Pagesat per hyrje ne muzeume
  • Siguracioni i shendetit ne udhetim
Matias Travel & Tours / +355699961122
      edit

0 commenti:

Posta un commento