24 lug 2017

Published 06:03 by with 0 comment

5 DITE PLAZH NE LEFAKDA / Nisje 31 Korrik, 5 Dite, €249

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE.
HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR, HOTELI ME I MIRE ISHULLIT… FITUES VJET I CMIMIT BOOKING 2016 SI HOTELI ME I MIRE LEFKADES.

MENGJESI DHE DARKA – BUFE E HAPUR


KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
31 KORRIK (Cmimi €249/Personi)
14 & 21 GUSHT (Cmimi €249/Personi)

——PROGRAMI UDHETIMIT 5 DITOR—–

Dita e Pare: PLAZH NE PARGA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.
Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.
*Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades
*Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.
Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… si
❧Porto Katsiki,
❧Meganisi,
❧Scorpions,
❧Porti Fiskardo
❧shpellen Papanikolis.
❧Kefalonia
❧Itaka
Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka.
Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh.
Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20 Euro/person.)
#Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe kthimi në hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. .

Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA
*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00.
*Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per te vizituar  manastirin e Faneromenis
*Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel.
*Pasdite e lire per te shetitur dhe pushuar
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.
———————-
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
Nisja 20:30 – 1:00.
Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrja+1 pije )
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.

Dita e Katert: KOHE E DEDIKUAR PER PLAZH NE LEFKADA
*Mengjesi ne hotel (bufe)
*Me pas kohe e lire per plazh.
Sugjerimi jone eshte te udhetojme drejt qytezes se bukur Agia Nikita per plazh. (Transferta hotel – Agia Nikita – hotel eshte e pershire ne cmim)
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita e Peste: TUR NE JANINE

*Mëngjesi në hotel (bufe)
*Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë.
*Gjate kthimit ndalese per te vizituar Janinen.
Turi do te filloje me qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha, xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin.
Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shetitje ne rruget me kalldrem.
Pas vizites se ishullit  vizite ne shpellen famshme Perama. Kjo shpelle ka nje gjatesi 5 km nen toke, ku vetem 1 km eshte zbuluar. Shpella terheq shume vizitore pasi ka nje numer te konsiderueshem stalaktides.
*Pas vizites se Janines, nisja drejt Tirane. Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.

—-Ne cmim perfshihet❦❦
❧Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
❧Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te qytetit.
❧Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
❧Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
❧Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit
❧Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Greqi
———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades
► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thye
——————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihet-❎
– Bileta 20 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
– Drekat e seciles dite
——————————————-
CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR
➤ 1 – 
 5 vjec paguan 160 euro
➤ 6 – 10 vjec paguan 210 euro 


albaniatravelvoyage \ Bli Paketen duke telefonuar ne: 069 3531 359
      edit

0 commenti:

Posta un commento