20 gen 2017

Published 11:07 by with 0 comment

SKI në DARDHE e Diel 22 & 29 Janar 15€ Udhetim 1 Ditor ⛷
Programi
✔Nisja nga Tirana 06:30
✔Ndalese gjate rruges
✔Mberritja tek Pista Ora 11:00
✔Koha e qendrimit deri ne Oren 15:30 per Skijim tek Pista Bigell e vetmja ne Shqiperi
✔Vizite ne Korce qytetin e bukur, pedonalen e mrekullueshme nje kafe mes serenatave❤️
✔Kthimi ne Tirane ora 21:00


Intenerari
1:Nisja nga Tirana Ora 06:30
2:Vendi i takimit, (nisja) tek Piaca mbrapa Muzeut Kombetar
3:Marshim ecje ska
4:Pjesmarrja 20+ Persona
5:Cmimi 15€
6:Te perfshira Transporti dhe Shoqerues grupi
7:Cfare duhet te keni me vete per nje guide sa me praktike ne MY ALBANIA sygjerojme :Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, Krem dielli, Syze Dielli , fruta te thata, cokollata, dhe sa me shume energjike si ju dini te jeni.Info : Dardha, 19 kilometra në juglindje të Korçës, në një lartësi gjeografike impresionuese mbi 1300 m, që vetvetiu e çon përfytyrimin tek dimri i gjatë me borë, tek pranverat e ndezura nga blerimi, tek verat e puhizave qe vijnë nga pyjet, tek vjeshtat me palete piktorike prej ylberi, ndodhet ky margaritar. Dardha ia ka dalë bëhet e njohur anembanë vendit, jo vetëm për natyrën dhe klimën e saj, por sidomos për traditat, kulturën e të jetuarit.

Faleminderit qe jeni pjese e jona My Albania
Rezervoni ne 0698897808
      edit

0 commenti:

Posta un commento