4 dic 2016

Published 23:02 by

VITI I RI NE DUBAI \ Qendrimi 4Net / 5Ditë \ Cmimi 849 €

Nisja 29/12/2016 \ Kthimi  02/01/2017 \  Qendrimi 4Net / 5Ditë \  Cmimi 849 € \  Femijet 849 € \ Transporti Avion \ Koncepti  Mëngjes
  

Dita 1. :Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.00. Mbrritja në Dubai në orën 21.00. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita 2. :Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Kalaja e Al Fahidi, Heritage Village, Pazari i Tekstileve, Pazari i Floririt, Pazari i Parfumeve dhe Erëzave, Shtylla e Famurit, Xhamia Jumeirah, Hoteli Burj Al Arab, Ishulli artificial “The Palm Jumeirah”, Hoteli Atlantis The Palm, Qendra Tregtare e Emirates Mall, ku ndodhet Qendra e Skive, Qendra Tregtare më e madhe në Botë Dubai Mall, dhe Kulla më e lartë në botë Burj Al Khalifa, etj.
(Opsionale) Në darkë, shëtitje e organizuar me Anijen “Dhow” ku shijoni pamjet e mbrekullueshme të qytetit, shoqëruar kjo me një darkë bufe tradicionale në ambientet e anijes.
Fjetje në Hotel.
Dita 3. :Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave Formula 1.
(Opsionale) Hyrje në Kompleksin Ferrari, me rreth 20 xhiro dhe atraksione të ndryshme për të gjitha moshat.
Kthimi në Dubai.
(Opsionale), Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira, Muzikë dhe animacion.
Fjetje në Hotel.
Dita 4. :Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë.
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel.
Dita 5. :Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.00. Mbrritja në Shkup në orën 12.00. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë..

Paketa perfshin
 • Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
  • Transferimi Vajtje Ardhje me autobuz nga Tirana në Aeroportin e Shkupit
  • Bileta e Avionit për Fluturim Direkt Shkup - Dubai - Shkup.
  • Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas.
  • Akomodimi në Hotel me 3* ose 4* sipas zgjedhjes në Dubai.
  • Mëngjeset në Hotel.
  • Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
  • Guida vendase në disa Shëtitje.

  Në pagesë nuk përfshihen:
  • Tarifa e vizës së hyrjes në Dubai.
  • Të gjithë Ekskursionet "Opsionale".
  • Darka Speciale e Vitit të Ri.

  Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
  1. Shtesë për Vizë Hyrje - €79
  2. Drekë ose Darkë në Hotel Burj Al Arab - €179
  3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa - €49
  4. Shëtitje dhe Darkë me Kroçiere Dhow - €43
  5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë - €47
  6. Darka e Vitit të Ri në:
  - Hotel JW Marriott, me Transport të përfshirë (BUFE + PIJE + LIVE DJ) - €159
  - Hotel St. Regis 5*L, pa Transport
  - Hotel Atlantis, me Transport të përfshirë (BUFE + PIJE + SHAMPANJE + LIVE SHOW) - €829
  - Hotel Burj Al Arab, me Transport të përfshirë (6 SETE MENU + PIJE + SHAMPANJE + LIVE DJ) - €2400

info: udhetime.eu@gmail.com
      edit