24 dic 2016

Published 11:08 by

Fluturime Low Cost nga Tirana

Kompania Ajrore  “Low Cost” hungareze  –  “Wizz Air ” nga Prill i 2017 do te filloj Fluturimet nga Aeroporti i Rinas-it drejt Budapestit, dy here ne jave, cdo te Merkur dhe cdo te Diel.    Kompania ajrore hungareze Wizz Air është kompania më e madhe e transporit ajror që operon aktualisht në Maqedoni,me cmimet me konkuruese.Lajmin e bëri të ditur ambasadori i Hungarisë në Tiranë Antal Heizer gjatë një takimi që pati me ministrin e Transporteve dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj.
Fluturimet direkte Hungari Shqipëri nga Wizz Air do të rrisin bashkëpunimin ekonomik dhe turistik ,me përfitime të ndërsjellta.
      edit