29 nov 2016

Published 22:17 by

E Mirëpresim Fundvitin Së Bashku në Beratin Historik! Castle Park Berat me vetëm 11000/leke personi.

E Mirëpresim Fundvitin Së Bashku!

Castle Park Berat me vetëm 11000/leke personi.
Fëmijët deri ne 3 vjec jane falas dhe femijët deri në 12 vjec do të paguajnë vetëm 5000 lekë!


Në Paketë Përfshihet:

Darka festive me një menu të pasur si dhe performanca të artisteve të ndryshëm (këngetarja, Floresha Debinja, trupa e baletit të qytetit të Beratit, tingujt e violinisteve shumë të talentuara, etj)

Akomodim (Në dhomë dyshe) në datën 31 Dhjetor,

Mëngjesin në 1 Janar 2017.MENU (me bazë mishi)
1✔ Antipasta
• Kulaç & bukë shtëpie me arra dhe djath kaçkavall
• Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit
• Vezët e zanave
• Djathra të zonës më reçel fiku
• Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë
• Sallatë pylli me fara pishe
• Specka të pjekura dhe rrepka fshati
• Zarzavate të furrës ylber
2.✔ Pjatë e parë
Një shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon
• Byrek shtëpie me lakra të egra
• Japrak me gjethe rrushi
• Patëllxhan furre me mish viçi
• Kungulleshka me oriz
• Copëza biftek Berati me arra
3. ✔Pjatë e dytë
• Fileto viçi me ajkë qumështi
• Kofshë qingji me erëza
• Gic i furrës
4. ✔Ëmbëlsira
• Kek me fruta pylli
• Gliko arre
• Kek me çokollatë
• Fruta me akullore
5. ✔Pije tradicionale shqiptare
• Verë nga Kantina Çobo cilësia e parë: E kuqja e Beratit/ E bardha e Beratit
• Lëng thanë i shtëpisë
• Raki rrushi/ arre
• Ujë me gaz/pa gaz
Nxitoni ... rezervimet per datat 31Dhjetor -1 Janar 2017 kanë filluar !

info : ✔E-mail: udhetime.eu@gmail.com 
      edit