12 set 2016

Published 16:25 by

Plavë-Guci-Vermosh-Lepushë, 2 ditë,17-18 shtator, 49 Euro

"Dita e Alpeve"
Dita e Parë:
Nisja nga Tirana në mëngjes në orën 6:00. Ndalesa të shkurtëra gjatë rrugës për kafe. Arrijmë në Leqet e Hotit ku bëhet ndalesa e rradhës.
Nga ballkonet sodisim pamjet panoramike që na ekspozohen nga kjo mrekulli e natyrës ku për disa minuta kemi mundësinë edhe për të realizuar fotot.

Nisemi drejt fshatit Tamare, do eksplorojme lumin Cem dhe ujvarat e vogla mes shkembinjeve, mund te konsumojme edhe kafe sipas deshires.
Nisemi drejt Lepushes, dreka dhe akomodimi ne Guest House.
Pasditja e lire ku mund te merrni edhe pjese ne festën "Dita e Alpeve" te organizuar dhe ideuar nga EKO Mendje.
Ansambli Jehona e Kelmendit, panaire me ushqime tradicionale, muzikë folklorike etj
Dite e dyte:
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Plave-Guci. Kryejme procedurat doganore ne kufi dhe
nisemi drejt Liqenit te Plaves ku bejme ndalesen e pare te dites se dyte. Pasi kemi shetitur Liqenin i cili shtrihet ndermjet Alpeve Shqiptare (Bjeshkët e Nemuna) dhe malit Visitor, në basenin e Plavës nisemi drejt Gucise.
Ndalesa e rradhes do te jete tek krojet e Ali Pashe Gucise, nje perle origjinale e natyres.
Pastaj do nisemi per ne Gerbej.
Bejme nje shetitje ne zonat me te bukura qe na ofron ky vend turistik dhe pastaj mund te konsumojme edhe dreken ketu.
Nisja per ne Tirane.


Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.
Fundi i sherbimeve tona.
Ne cmim perfshihen:
-Transport komod
-Dreka dhe Darka e dites se pare
-Mengjesi i dites se dyte
-Fjetja
-Shoqerues gjate udhetimit.

Per rezervime ju lutem na kontaktoni ne inbox ose ne nr e cel 0699697517 ose 672555522.
      edit