5 apr 2020

28 feb 2020

Published 11:42 by with 0 comment

Fluturime direkt nga Tirana...

Super oferta për fluturimet nga Tirana Tiranë - 
Milano 34 €(Data 30 Mars ose me vone)
Tiranë - Bergamo 39 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Pisa 39 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Verona 39 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Bologna 39 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Venecia 69 €
Tiranë - Roma 59 €
Tiranë - Bari 59 €
Tiranë  - Ancona 69 €
Tiranë - Rimini 79 €
Tiranë - Perugia 79 €
Tiranë - Firence 79 €
Tiranë - Genova 79 €
Tiranë - Torino 80 €
Tiranë - Dusseldorf 75 €
--------VAJTJE --ARDHJE----------
Tiranë - Milano - Tiranë 69 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Rome -Tiranë 129 €
Tiranë - Bolonja - Tiranë 69 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Verona - Tiranë 69 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Bergamo - Tiranë 69 €(muaji Maj ose me vone)
Tiranë - Venezia - Tiranë 129 €
Tiranë - Pisa - Tiranë 69 €
Tiranë - Genova - Tiranë 159 €
Tiranë- Rimini -Tiranë 129 €
Tiranë - Bari - Tiranë 129 €
Tiranë - Firenze - Tiranë 129 €
Tiranë - Ancona - Tiranë 139 €
Tiranë - Torino - Tiranë 159 €
Tiranë - Perugia - Tiranë 160 €
Tiranë - Dusseldorf- Tiranë 129 €
----------NEW DESTINATION-------------
TIRANE - GENEVA 25 EURO
TIRANE - GENEVA - TIRANE 55 EURO
TIRANE - VIENE 39 EURO
TIRANE - VIENE- TIRANE 70 EURO
TIRANE - HAMBURG 59 EURO
TIRANE - HAMBURG - TIRANE 135 EURO
TIRANE - FRANKFURT 59 EURO
TIRANE - FRANKFURT- TIRANE 135 EURO
-------------------------------------------------
Tiranë – Londër (Luton)39 Euro
Tiranë – Budapest 35 Euro
Tiranë – Dortmund 85 Euro
Tiranë – Memmingen 49 Euro
Tiranë – Paris 119 Euro
Tiranë – Amsterdam 59 Euro
Tiranë – Stamboll 60 Euro
Tiranë – Copenhagen 109 Euro
Tiranë – Bruksel 99 Euro
Tiranë – Athinë 65 Euro
Tiranë – Ankara 85 Euro
Tiranë – Izmir 85 Euro
Tiranë – Lyon 89 Euro
Tiranë – Zurich 119 Euro
--------------------------------
Kujdes: Oferta e vlefshme për data të caktuara ne MARS PRILL MAJ (ose me vone)
 NE VARESI TE DESTINACIONIT
Për më tepër detaje na kontaktoni
Kontakt:
Blu Line Trave'+355682934861
Read More
      edit

25 feb 2020

Published 13:43 by with 0 comment

Oferta Momentale per rezervime te hershme me Avion

Oferta Momentale per rezervime te hershme.Kujdes!!Jo te gjitha datat me oferte.


Tiranë – Budapest 20€
Tiranë – Vienna 25€
Tiranë – Milano 28€
Tiranë – Geneva 28€
Tiranë – Londer 29€
Tiranë – Dortmund 39€
Tiranë – Istanbul 48€
Tiranë – Istanbul 49€
Tiranë – Memmingen 49€
Tiranë – Paris 59€
Tiranë – Frankfurt 61€
Tiranë – Amsterdam 71€
Tiranë – Hamburg 76€
Tiranë – Dusseldorf 76€
Tiranë – Bruksel 90€


Kujdes!
Te gjitha cmimet jane cmime referenciale. Vetem disa data jane me keto oferta. Cmimet rriten me shitjen e biletave. Ju sugjerojme te na kontaktoni sa me pare ne menyre qe te perfitoni ofertat me te mira nga agjentet tane. Jemi gjithmone te gatshem per t’ju sherbyer juve ne cdo moment.

Nese biletat qe deshironi jane vajtje ardhje, dhe jo vetem vajtje sic ju kemi sugjeruar me siper, atehere nga kontaktoni per per te gjetur oferten me te pershtatshme per ju.
Kontakt:
Blu Line Travel / +355 68 293 4861
Read More
      edit

18 feb 2020

Published 11:48 by with 2 comments

Napoli,Sorrento,Kapri,Amalfi,17-24-30 Prill, 5 Ditë, €259

Napoli,Sorrento,Kapri,Amalfi

Dita e Parë: Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.
Dita e DytëMbrritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Napoli me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite, shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Fjejte në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Positano, Shëtitje në këmbë në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja për në Amalfi. Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Pasdite nisja për në Bari. Nisja me traget në orën 22.00. Lundrimi për në Durres.
Dita e Pestë: Mbrritja në Durrës në orën 07.00.
Nisja me 17, 24, 30 Prill.
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi me traget vajtje-ardhje Durrës -Bari dhe Sorrento – Kapri.
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 2 netë dhe në Hotel 3* për 2 netë qëndrimi.
4. Mëngjeset në Hotele.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Kalemi Travel
Read More
      edit

10 feb 2020

Published 18:01 by with 0 comment

Pushime në Egjipt: Kairo, Sharm El Sheikh duke filluar nga 385 euro


Pushime në Egjipt


Pushime në Egjipt nga Kalemi Travel. Kaloni pushimet verore fantastike në vende si Kairo apo Sharm el Sheikh. Një pakete turistike në Kairo ju mundëson një udhëtim në Egjipt me avion, akomodim luksoz, dhe ture tek piramidat. Ndërkohë, paketa turistike për në Sharm el Sheikh ju lejon të kaloni pushime në një nga zonat bredgetare më të bukura në botë. Gjithashtu, mund të interesoheni për një paketë turistike që i përfshin si Kairon ashtu edhe Sharm el Sheikh-un. Kontaktoni Agjensi Turistike në Tiranë Kalemi Travel & Tours për këto pushime verore, apo paketa turistike në vende të tjera fantastike, me cmimet më të volitshme. 
Paketa Kairo duke filluar  385 euro 
Ne cmim perfshihet:Udhetimi me avion vajtje ardhje Tirane – Kairo  – Tirane
4 nete ne hotel Cairo Pyramids 5* perballe piramidave me mengjes
Tur tek piramidat (8 ore)
Shetitje dhe darke ne Nile (4 ore)
Paketa Sharm el SheikhNese interesoheni vetem per plazh ne Sharm el Sheikh:
12 – 18 shkurt
Cyrene Grand Hotel 5* 635 euro
Pyramisa Sharm El-Sheikh Resort 5* 650 euro
Charmillion Club Aqua Park 5* 669 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 675 euro
Jaz Mirabel Beach Resort 5* 679 euro
Albatros Aqua Park Sharm 5* 675 euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 695 euro
Jaz Belvedere 5* 699 euro
Charmillion Club Resort 5* 699 euro
Ecotel Dahab Resort 5* 709 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 775 euro
Le Royale Collection Luxury Resort 5* 820 euro
Baron Resort Sharm el Sheikh 5* 835 euro
Renaissance Sharm El Sheikh Golden View Beach Resort 5* 769 euro
13 – 20 mars
Cyrene Grand Hotel 5* 529 euro
Charmillion Club Resort 5* 539 euro
Pyramisa Sharm El-Sheikh Resort 5* 539 euro
Charmillion Club Aqua Park 5* 565 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 569 euro
Jaz Mirabel Beach Resort 5* 599 euro
Jaz Belvedere 5* 609 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 619 euro
Ecotel Dahab Resort 5* 625 euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 650 euro
9 – 16 prill
Cyrene Grand Hotel 5* 539 euro
Charmillion Club Aqua Park 5* 585 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 599 euro
Baron Palms Resort Sharm El Sheikh 5* 610 euro
Jaz Mirabel Beach Resort 5* 629 euro
Charmillion Club Resort 5* 629 euro
Ecotel Dahab Resort 5* 639 euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 699 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 765 euro
9 – 16 maj
Cyrene Grand Hotel 5* 459 euro
Pyramisa Sharm El-Sheikh Resort 5* 559 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 585 euro
Jaz Mirabel Beach Resort 5* 635 euro
Albatros Aqua Park Sharm 5* 799 euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 765 euro
Jaz Belvedere 5* 610 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 630  euro
Baron Resort Sharm el Sheikh 5* 780 euro
11 – 18 qershor
Cyrene Grand Hotel 5* 475 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 499 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 505  euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 540 euro
Charmillion Club Aqua Park 5* 619 euro
Jaz Belvedere 5* 619 euro
Charmillion Club Resort 5* 635 euro
Pyramisa Sharm El-Sheikh Resort 5* 650 euroJaz Mirabel Beach Resort 5* 655 euro
Albatros Aqua Park Sharm 5* 799 euro
Baron Resort Sharm el Sheikh 5* 780 euro
16 – 23 korrik
Cyrene Grand Hotel 5* 589 euro
Jaz Belvedere 5* 719 euro
Concorde El Salam Sharm El Sheikh by Royal Tulip 5* 719 euro
Stella Di Mare Beach Hotel & Spa 5* 809  euro
Cleopatra Luxury Resort 5* 889 euro
Pyramisa Sharm El-Sheikh Resort 5* 755 euro
Jaz Mirabel Beach Resort 5* 819 euro
Te perfshira:
Biletat e avionit
Akomodim ne hotel
Mengjes + dreke + darke + pije
Paketes tuaj mund ti shtoni guida te ndryshme vendase si psh:
1.Darke me Beduinet-36 euro personi(ku perfshihet: darka ne shkretetire, transfertat nga hoteli, xhiro me deve dhe quad bike, si edhe darka)
2.Vizite ne Cairo- 70 euro personi (ku perfshihet:transferta me autobus, hyrja ne piramida, dreka)
3.Zhytje ne Blue hole -30 euro personi(ku perfshihet: transferta nga hoteli, dreka, pijet, guida,xhiro me deve.Paguhet 5 USD ekstra per pajisjet e zhytjes)
Paketa Kairo + Sharm el Sheikh duke nisur nga 769 €/personi
Vizitoni Piramidat e Egjiptit dhe pushoni ne plazhet e mrekullueshme te Sharm el Sheikh ne nje udhetim te vetem. Kontaktoni me agjentet tane per datat qe ju jeni te interesuar.
Ne cmim perfshihet:– Udhetimi me avion vajtje ardhje Tirane – Kairo – Sharm el Sheikh – Tirane
– 3 nete ne hotel Cairo Pyramids 5* perballe piramidave me mengjes dhe darke
– 5 nete ne Cleopatra Luxury Resort 5* ne Sharm El Sheikh all inclusive
– Transfertat aeroport hotel aeroport
‼️CMIMET MOMENTALE‼️
‼ Tani, udhetimet individuale mund t’i rezervoni online ne   www.hobi.al Zgjidhni opsionin “Holiday” qe perfshin avion + hotel, vendosni aeroportin nga deshironi te udhetoni, datat qe deshironi dhe do ju shfaqen te gjitha opsionet e hoteleve. Cmimet kane te perfshire edhe avionin. Rezervimin mund ta beni online me karte krediti ose prane agjensise.
Kalemi Travel
Read More
      edit

6 feb 2020

Published 11:47 by with 0 comment

Udhëtim Riviera Franceze Cote d’Azur 19 Mars, 4 Ditë, €359

Udhëtim Riviera Franceze Cote d’Azur  4 DitëUdhëtim Riviera Franceze nga Agjensi Udhëtimi me Avion Kalemi Travel & Tours. Kontaktoni Kalemi Travel për këtë udhëtim me guidë, udhëtime me guidë të tjera, udhëtime me avion të tjera, bileta avioni, etj. 
Dita e Parë: Fluturimi direkt Tiranë – Gjenevë. Nisja nga Tirana në orën 15.55. Mrritja në Gjenevë në orën 18.10. Transferimi me Autobus në Gjenevë. Vizitë e shkurtër panoramike ne Gjenevë. Nisja për në Lion. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Lion. Sistemimi dhe Fjetje në Lion.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e Lionit. Nisja pë në Avignon. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Avignon. Vizitë e shkurtër panoramike e qytetit. Vazhdimi udhëtimit për në Marsejë. Udhetimi zgjat rreth 1 orë. Mbrritje në Marsejë. Nisja për në Nisë. Udhëtimi zgjat rreth 1 ore. Vizitë e shkurtër panoramike në Nisë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Monte Carlo. Udhëmi zgjat rreth 30 Minuta. Mbrritja në Monte Carlo. Vizitë e shkurtër në Monte Carlo. Nisja për në Gjenevë . Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e shkurtër në Gjenevë , Nisja për në Milano. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Milano. Vizitë e shkurtër në Milano. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Transferimi për në Aeroportin Malpensa. Fluturimi Milano – Tiranë direkt. Nisja nga Milano në orën 09.40. Mbrritja në Tiranë në orën 11.30.Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Gjenevë dhe Milano – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 netë.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x20x25cm) cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
                        Kalemi Travel
Read More
      edit

3 feb 2020

Published 12:20 by with 0 comment

Bali dhe Katar, 6 Prill, 8 Dite €1299

Bali dhe Katar - 6 Prill - 8 Dite 


Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup – Doha – Bali. Nisja nga Shkupi në orën 12.25, Mbrritja në Doha në orën 18.20. Fluturimi me kompanine Ajrore Qatar Airways.
Dita e Dytë: Nisja nga Doha më 02.50. Mbrritja në Bali në orën 17.30. Fluturimi Doha – Bali me kompanine ajrore Qatar Airways. Pritja në Aeroportin e Balit. Transferimi me autobus komod për në hotel. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë në Tempullin Gunung Kawi pranë Lumit Pakrisan dhe Tempulli Tirta Empul. Vazhdon udhëtimi për në Kintamani, ku shihen vullkani aktiv i Malit Batur dhe liqeni përkatës Vullkanik. Kthimi për në Tempullin e famshëm Pura Besakih dhe në fund ne Shpellën  e Elefantit në Goa Gajah. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Vizitë e Plazhit Tanjung Benoa Beach dhe më pas Plazhi dhe Tempullit Ulawutu. Më pas vazhdon vizita në Tempullin Tanah Lot. Pasdite vizitë në Tempullin Taman Ayun dhe kopshteve pranë. Fjetje në Hotel.
Dita e Pestë: Mëngjesi ne Hotel. Të lirë për Shëtitje individuale dhe për Ture Ospionale. Fjetje në Hotel.
Dita e Gjashtë: Mëngjesi ne Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta për në Aeroport. Nisja nga Bali në orën 09.20, Mbrritja në Doha në orën 14.20. Fluturimi Balii – Doha është me Qatar Airways. Transferta për në Doha, Katar. Sistemimi në Hotel. Pasdite, Vizitë: Katara Village, Pazari Skiftrëve, Fjetje në Hotel.
Dita e Shtatë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Xhaminë e Madhe, Pearl Qatar, Muzeumi Artit Islamik. Fjetje në Hotel.
Dita e Tetë: Transferta për në Aeroport. Nisja nga Doha në orën 07.00, Mbrritja në Shkup në orën 11.15. Fluturimi Doha – Shkup është me Qatar Airways. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.
Akomodimi per Grupin:
Bali – Sol Beach House by Melia 5***** – Benoa Bay, Bali, Indonezi – https://bit.ly/3alJXpu
Doha – The Avenue Hotel 5***** – Doha, Katar – https://bit.ly/373AscIMe Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje Shkup – Delhi nëpërmjet Doha me Qatar Airways.
-Akomodimi në hotele 4* dhe 5*.
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Bali dhe Katar me autobus.
-Guidë Shqiptare dhe të Huaj gjatë gjithë Udhëtimit.
-Transferta Vajtje – Ardhje nga Tirana për në Shkup.
-Hyrjet sipas programit në Monumentet në Bali: Gunung Kawi, Tirta Empul, Viewpoint Kintamani, Pura Besakih, Shpella e Elefantit në Goa Gajah, Ulawutu, Tanah Lot, Taman Ayun.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Programet Opsionale.
3. Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën në Indi dhe Katar.
4. Viza e Hyrjes në Katar €45.
 Kalemi Travel
Read More
      edit
Published 12:13 by with 0 comment

Tiranë Dubai-Guidë Turistike/ 5-12 Mars / 5 Ditë €599.

Tiranë Dubai – Guidë Turistike


Tiranë Dubai – Guidë Turistike, 5, 12 Mars, 5 Ditë €599.

Udhëtim me guidë Tiranë Dubai nga Agjensi Udhëtimi me Avion Kalemi Travel. Kontaktoni Kalemi Travel për këtë udhëtim me guidë, paketa turistike, udhëtime me guidë të tjera, bileta avioni, etj. 
Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup – Dubai. Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Nisja nga Shkupi në orën 13.55, Mbrritja në Dubai në orën 20.55. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj).
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Kthimi në Dubai. Fjetje në Hotel.
Dita e Peste: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai – Shkup. Nisja nga Dubai në orën 09.20. Mbrritja në Shkup në orën 12.55. Nisja nga Shkupi me Autobus për në Tiranë. Mbrritja ne Tirane.
Nisja më 5, 12 Mars
Akomodimi per grupin 5-9 Mars – Park Inn By Radisson 4* Motor City, Dubai, EBA – https://bit.ly/2tIm7nc
Akomodimi per grupin 12-16 Mars – Ibis Styles 4* Dubai Aiport, Dubai, EBA – https://bit.ly/2QZtCOy
Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit.
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Dubai.
• Mëngjezet në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje – €79
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
4. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
*Shënim: Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
Kalemi Travel
Read More
      edit

30 gen 2020

Published 11:17 by with 0 comment

STAMBOLL 27-29 NËNTOR 259 EUR

STAMBOLL 27-29 NËNTOR 


Festat e Nëntorit në qytetin e përjetshëm…
Ndonëse i përket ish Perandorisë Otomane, Stambolli është ndërtuar mbi 7 kodra, njësoj si shembulli i perandorisë romake.
Qyteti unik për nga ana gjeografike bashkon botë dhe kultura në dy pragjet e tij ,duke manifestuar një shije karakteristike dhe unike që nuk mund ta shijosh askund tjetër, veç se në rrugët e Stambollit. Kaloni festat e Nëntorit duke përdorur paktetën tonë që ju dërgon në shtëpinë e një prej rrjetit të metrove më të vjetër ne botë, në qytetin me pazarin më unik me 3000 dyqane dhe kthehuni me ndjesinë më të bukur të pushimeve fantastike.
Në çmim përfshihen:
– Udhëtimi me avion
– Akomodimi në hotel 4*
– Mëngjesi
– Guide shoqëruese
– Shëtitjet si në program
– Transferta aeroport – hotel – aeroport

27 Nëntor Nisja nga Tirana me Pegasus Airlines ne oren 02:45 dhe mbërritja në Stamboll në orën 06:20. Me të mbërritur në aeroport bëhet prezantimi me guidën . Gjatë transfertes për në aeroport , do të bëjmë një ndalesë në Camlica Hill ( Kodra e të Dashuruarve). Bëhet fjalë për një ndër pikat më të larta të Bosforit e Stambollit ,por dhe një thesar historik dhe kulturor që ka marrë emrin nga pema e pishës pasi në antikitet në këtë vend të ndarë midis dy kodrinave ishte e pamundur të kalonte edhe rrezja e diellit për shkak të përqëndrimit të madh të kësaj peme. rnMë pas vazhdojmë me akomodimin në hotel rnRradhën e ka një shëtitje me jaht në Bosfor nga ku mund të prekni se si Stambolli flirton mbi dy kontinente dhe kalimi në ngushticën Ijos e cila ndan dy botet ku shtrihet qyteti. Shëtitja vazhdon me Kullën e Vashës, Lagjen Uskudar , lagjen shqiptare e cila zë vend në zemër të Stambollit. Së fundi ndalesa e fundit e ditës është pazari i mbyllur në Sheshin Taksim i cili është më i madhi në botë në llojin e tij me mbi 3000 dyqane 

28 Nëntor Pas mëngjesit në hotel, fillojmë vizitat në Pallatin Dollmabahce i cili ju mbërthen në botën e tij mijëravjeçare sapo të shkelni brenda, në vendin ku kanë jetuar sulltanët e fundit të perandorisë dhe janë përdorur rreth14 ton ar për të dekoruar tavanet , të cilat lidhin mure ku qëndron i ekspozuar një koleksion prej 202 pikturash nga gjigandë të artit. Vizita vazhdon me Xhaminë Blu brendësia e së cilës ndriçohet me 260 dritare dhe mozaikun e famshëm prej 20.000 pllakëzash nga Izmiku. Rradhën e ka kisha Haghia Sophia (Shën Sofia), një manifest i gjallë i kulturës bizantine e cila u kthye në xhami e sot në një muzeum ku mund të shijosh mozaiket kristiane që u mbrojtën nga sulltani dhe të prekni “kolonat qarëse” të cilat besimtarët besojnë të kenë veti shëruese. Shija e Stambollit vijon në Topkapi Palace ,muzeumi i sotshëm dhe vendbanimi i sulltanëve për 400 vjet, pallati më i madh dhe më i vjetër në botë që ka rezistuar deri në ditët tona. rnSipas dëshirës rekomandojmë darkë me pagesë extra në Gar Music Hall ,vendi rafinuar i manifestimit të gatimit të parezistueshën turk, ambjentit dehës, dhe kercimit e muzikes unike orientale.

29 Nëntor Mëngjesi në hotel. Dita e lirë për vizita opsionale sipas dëshirës ose shopping për të marrë me vete ndonjë copëz kujtimi nga Stambolli.rnOra 21.40 kthimi për në Tiranë. Mbërritja në Tiranë në orën 21.30.
COSMOS TOURS
Read More
      edit
Published 11:06 by with 0 comment

PRAGË 17-20 MARS / 21-24 MARS 399€

PRAGË 17-20 MARS / 21-24 MARS Në çmim përfshihen:
– Udhëtimi me avion
– Akomodimi në hotel 4*
– Mëngjesi
– Guide shoqëruese
– Shëtitjet si në program
– Transferta aeroport – hotel – aeroport

Dita 1:Nisja nga Tirana me avion në orën 15:00. Mbërritja në Pragë në orën 18:15. Prezantimi me guidën dhe transferta për në hotel nga aeroporti. Akomodimi bëhet në hotel me 4*. Guida jonë ju shoqëron drejt qytetit të vjetër nga ku fillon shëtitja individuale. Qyteti i vjetër është shtëpia e shumë ngjarjeve madhështore , por edhe katastrofike. Është arsyeja pse Praga cilësohet si “qyteti I artë” për nga stili i veçantë gotik dhe barok.

Dita 2:Mëngjesi në hotel. E gjithë dita do të përfshijë ekskusion me guidë profesionale në qytet. Shëtitje me autobus në Pragën magjepsëse. Vizitë në Kështjellën e Pragës e cila sipas librit Guinness është kështjella antike më e madhe në botë. Vendi ku gjen edhe harqe antike , edhe kopshte tropikale, ka qënë vendi ku ka shkruar edhe vetë F.Kafka, ka qënë rezidenca e princave bohemianë dhe sot e presidentëve të vendit. Vizita në Lesser Side, Pallatin Mbretëror, Katedralen St. Vitus, St. George Basilika, kishën e St. Nicholas, Pallatin Kinski, Orën Astrologjike. Kjo e fundit është atraksioni më mistik ku ndërthuret historia me mistikën e e astrologjisë dhe cilësohet si një nga dizenjimet më të bukura të realizuara ndonjëherë ku ndërthuret ora me informacionin e saktë astronomik.Dhe së fundi Ura e Karlit (Charles Bridge) që jo rrallëherë etiketohet si ura më e bukur në Europë ku statujat e saj gjatë shëtitjes do tju bëjnë të ndaloni dhe të mahniteni nga rregullsia e çuditshme e detajeve preçize. Dhe për ju, që kërkoni gjurmë dashurie, në murin afër urës blini një kyç dhe lidheni tek muri i cili mbart kujtimet e dshurisë së mijëra turistëve.

Dita 3:Mëngjesi në hotel. Opsionale (35€) , për të qëndisur një ditë të paharrueshme të plotë vizite në Karlovi Varit . Aty mund të blini një tas qeramike dhe të pini në ujërat shërues, mund të vizitoni muzeun e pijes tipike të Çekisë , Becherovka dhe të blini një shishe, të ecni përgjatë 5 pallateve me ujëra të nxehta termale të vizitoni muzeun prej xhami, të shijoni arkitekturën elegante nen pamjen magjepse të qytetit madhështor. rnNë mbrëmje , udhëtim opsional në lumin Vlltava , për të mbyllur në mënyrë ideale një ditë magjepsëse. Lumi më i gjatë në Çeki , që gjarpëron në qytet do tju përkundë në bukurinë dehëse të Pragës natën , duke e bërë këtë të fundit, vendin e një kujtimi të magjik për ju. rnPas këtij aktiviteti mbrëmja është e lirë , ku këshillojmë të frekuentoni jetën e natës në Pragë, e cila është e krahasueshme me atë të Amsterdamit.

COSMOS TOURS
Read More
      edit