30 ott 2019

Published 18:23 by with 0 comment

Zvicer dhe France 31dhjetor - 05 janar 2019

Zvicer: Gjeneve, Berne, Interlaken, Bazel, Lausane
France : Strasbourg, Colmar, Annecy, Evian, Avoriaz

31/12/2019

Nisja me avionin per ne Gjeneve (09.50-12.10). Nisja me autobus ne drejtim te Strasbourg. Vizite e qendres historike: : katedralja Notre Dame. Darka e Vitit te Ri do te kalohet ne nje restorant ne qender te qytetit. (pagese ekstra). Akomodimi ne Strasbourg.

01/01/2020

Vazhdimi i vizitave ne Strasbourg: Petite France, sheshi Kleber, shetitje me anije mbi lumin Ill (pagese ekstra), institucionet Evropiane.Nisja me autobus ne drejtim te Colmar. Vizite e qendres se qytetit: Lagja Venecia e vogel, Rruga e madhe, katedralja etj. Mbremja ne Bazel. Akomodimi ne Bazel.

02/01/2020

Vizite e qytetit te Bazelit: sheshi i pazarit, katedralja Notre Dame etj. Vazhdimi ne drejtim te Interlaken. Ngjitja me tren malor ne Wengen. Vizite e fshatit Wengen. Me pas do te vizitohet Berna, kryeqyteti i Zvicres: sheshi para parlamentit, rruga tragetare, ora astronomike. Mbremja ne Berne. Akomodimi ne Berne.

03/01/2020

Nisja ne drejtim te Lausanes. Vizite e qendres historike dhe e lagjes Ouchy, prane Parkut Olimpik, buze liqenit Leman. Pasdite, vizite e Gjeneves. Vizite e qendres historike: shatervani i famshem, kopshti anglez, lagja e OKB, kisha e Shen Pjetrit etj. Vizite e qendres historike te Annecy e quajtur « Venecia e Alpeve »: le palais de Isle, shetitje pergjate kanalit dhe brigjeve te liqenit. Akomodimi ne Annecy.

04/01/2020

Nisja per ne qytetin Evian. Vizite e qendres se qytetit. Me pas do te nisemi ne drejtim te nje prej stacioneve dimerore me te famshem te Alpeve Franceze: Avoriaz, i ndertuar ne mes te pistave te skive. Ne mbremje kthimi ne Annecy. Akomodimi ne Annecy.

05/01/2020

Nisja per ne aeroportin e Gjeneves per marrjen e avionit per t’u kthyer ne Tirane 08.00-10.05

Cmimi: 699 Euro per person

 Ne cmim perfshihen:
Udhetimi me avion dhe autobus komod, shetitjet dhe vizitat ne te gjitha qytetet,
Fjetja dhe mengjesi ne hotel. Guida ne shqip gjate te gjithe udhetimit.
Siguracioni shendetesor nuk eshte i perfshire ne cmim, por eshte i rekomanduar te behet para udhetimit.

“VitrinaFranceze”sh.p.k. Kontaktoni: Stephane DHIMITRI Rruga Fortuzi, Pall. 141,Tirane   Cel: 069 20 66 310 TEL/FAX: 04 22 35 381
      edit

0 commenti:

Posta un commento