11 apr 2018

Published 15:17 by with 0 comment

SOFIE , BUKURESHT Nisja: 27 Prill 5 Dite 199 Euro/pp

SOFIE  , BUKURESHT , 
Nisja: 27 Prill 5 Dite   199 Euro/pp

Dita 1: TIRANE -SOFJE
Nisja nga Tirana ne oren 04:00 te mengjesit ne drejtim te pikes kufitare Qafe Thane, rruges do te marrim nje ndalese ne Librazhd per te konsumuar mengjesin, kafene e mengjesit dhe nevojat personale. Mbas procedurave kufitare vazhdojme udhetimin tone ne drejtim te Sofjes
Mberritja ne Sofje dhe akomodim ne Hotel.
Udhetimi do te shoqerohet me ndalesa cdo 2-3 ore per kafe, ushqim dhe nevoja personale.
Dita 2: Sofje – Bukuresht
Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave duke filluar me Katedralen Ortodokse Alexander Nevsky, ndertesa e Parlamentit, Sinagoga e Sofies, Galeria e Arteve te Bukura, Akademia Shkencave, Akademia Arteve, Kisha Shen Sofies. Mbas vizitave nisemi drejt Bukureshtit.
Dita 3: TURI I BUKURESHTIT
Pas mengjesit ne Hotel vazhdojme me Turin e Qytetit te Bukureshtit ku do te vizitojme objektet me kryesore te Qytetit si: Ndertesa e Parlamentit ose Shtepia e Causheskut (pallati qeveritar me i madh ne bote qe kryen funksion civil perpos Pentagonit ne Washington qe eshte pallati qeveritar me i madh ne bote por qe kryen funksion ushtarak), Piata Unirii qe eshte dhe qendra e Qytetit, Biblioteka Kombetare, Teatri Kombetar, Universiteti i Bukureshtit, Sheshi Fitorja, Harku i Triumfit, Shtepia e Gazetareve, Parku Cismigiu, Muzeu Kombetar i Arteve, Muzeu Historik Kombetar etj. Nisemi drejt qytetit te Brashovit ku do te vizitojme Keshtjellen e Kontit Vladi III ose sic njihet ndryshe Keshtjella e Drakules.
Dita 4: Bukuresht – Sofje
Pas mengjesit ne Hotel nisemi drejt Sofjes. Pasdite shetitje e organizuar me guiden e agjensise dhe shopping ne qendren me te madhe tregtare te Bullgarise.
Dita 5: Sofje – Shkup – Tirane
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shkupit. Do bejme nje ndalese per rreth 2 ore 30 min ku do te vizitojme monumentet kryesore te qytetit Ura e Gurit, Carshia, Shtepia e Nene Terezes etj. Pas vizites ne Shkup nisemi drejt Tiranes.
Ne cmimin perfshihet:
Udhetim me autobus komod
Hotel me 3* me mengjes
Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit
Nuk perfshihet:
Gjithçka qe nuk eshte permendur me siper
Hyrje ne monumente dhe muzeume

Matias Travel & Tours / +355 0683333887 
      edit

0 commenti:

Posta un commento