30 mar 2018

Published 16:31 by with 0 comment

Dubai 12-16 prill 699€ ⛱12 prill 2018
Takimi me perfaqesuesin nga agjensia, qe do jete me ju gjate udhetimit në aeroport në orën 15.05, . Nisja e avionit në orën 17.05 me Pegasus Airlines.
13 prill 2018
Mberritja ne Dubai ora 03.20 (ora lokale). Takimi me guiden vendase dhe transferta per ne hotel. Rreth orës 16.00 vizitë panoramike e qytetit të Dubait. Fillimisht kalohet tek Palma e famshme e Dubait, një ndalesë e shkurtër tek Palma. Vazhdimi i turit në zonën e Jumeirah, më pas do ndalemi në Xhaminë e Jumeirah. Ky tur panoramik do tju japë një panorame të Dubait modern të ndërthurur me Dubain e vjetër, për këtë do të bëjmë një ndalesë tek Al Fahdi Fort, një ndërtesë që na plotëson idenë se si kanë jetuar përpara këtij zhvillimi modern. Ndalesa e fundit dhe më e rëndësishme është në zonën e Deiras, ku do të mrekulloheni nga dyqanet e arit dhe erëzave.
Darka e lirë.
14 prill 2018
Mëngjesi në hotel.
Paradite e lirë për vizita të ndryshme ose për plazh në zonën e Jumeirah.
Pasdite tur i sugjeruar me pagesë ekstra(55 Eur) , Jeep Safari në shkretëtirë. Një nga ekskursionet më të prefeuara të turistëve në Dubai ne magjine e shkretëtires arabike. Udhëtim aventure me jeep në shkretëtirë ku do të mbërrijmë në kampin e improvizuar. Atje do të shërbehet një darkë e lehtë në formë zgare (barbecue). Një shfaqje e belly dance, e cila performon nën ritmet e muzikës arabe. Vendosja tek tendat tipike arabe me jastekë ku do të pikturohen duart me kena. Gjithashtu gjatë qëndrimit në kamp mund të shfrytëzoni mundësinë për të bërë një xhiro me deve ose të provoni “Shisha” (me pagesë shtesë).
Kthimi për në hotël dhe darka e lirë.
15 prill 2018
Mëngjesi në hotel.
City Tour Abu Dhabi.(opsionale)
Vizita në qytetin e Abu Dhabit do t’ ju japë mundësinë të njihni në mënyrë ideale trashegimnine dhe kulturën Arabe tipike të qytetit të Abu Dhabit, i cili është kryeqyteti i Emirateve Të Bashkuara Arabe. Pasi të kemi bërë një udhëtim të shkurtër rreth dy orë, ndalesa jonë e parë është në xhaminë “Sheikh Zayed”, ku do të realizohet një vizitë brenda xhamisë. Ajo është xhamia më e madhe në të gjithë Emiratet E Bashkuara Arabe si dhe xhamia e tetë më e madhe në botë. Është quajtur xhamia “Sheikh Zayed” sipas emrit të themeluesit dhe presidentit të parë të Emirateve. Xhamia është në gjendje të mbajë 40.000 persona, ku vetem në pjesën ballore mund të mbajë 9.000 persona.  Pas xhamisë do të vazhdojmë vizitën në fshatin model të kulturës arabe ku do të zbulojmë, se si jetonin arabët në jetën e tyre të thjeshtë dhe modeste para zbulimit të burimeve te naftës. Gjithashtu do të shohim shtëpitë prej tullash balte dhe pazaret të cilat improvizonin arabët. Gjatë këtij turi për klientat që kanë dëshirë (me pagesë ekstra), mund të rezervojnë një drekë në pallatin e emirit. Ose mund të bëjmë një ndalesë në një nga qendrat tregtare të Abu Dhabit.
Më pas kthimi për Dubai dhe darka e lirë.
16 prill 2018
Transferta per ne aeroport . Fluturimi i kthimit në orën 04.20 dhe mbërritja në Tiranë në orën 10.15 (ora lokale).

Ne cmim perfshihen:
✔Akomodimi ne ne dhome dyshe ne hotel me 4* me mengjes
✔Bilete avioni me nisje nga Tirana
✔Vizita te organizuara ne Dubai
✔Shoqerues nga agjensia dhe guide vendase
✔Siguracioni i Shendetit ne udhetim
Pagesa e vizes eshte extra 79 eur

Globus Travel
      edit

0 commenti:

Posta un commento