25 feb 2018

Published 20:12 by with 0 comment

PARKU KRKA - SPLIT- ISHULLI BRAC (ME TRAGET)- ZADAR ➡DT. 9-11 MARS! 3 DITE! CMIMI €109!

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 9 MARS (3 Dite) – Cmmi €109

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT
DITA 1: SPLIT – ISHULLI BRAC – VODICE
*Nisja ne oren 23:00 nga Tirana date 8 mars (sheshi piazza) mbrapa muzeut kombetar
Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa duke pershkruar Shen Stefan – Budva dhe Tivat. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdimi i udhetimt per ne territorit Kroat.
Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime.
*Mberritja ne Split dhe vizite e atraksioneve te qyteti si Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva
Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split.
Me pas udhetimi vazhdon me traget nga porti i Splitit drejt ishullit Brac, ishulli me i madh i bregdetit Dalmatian. Ndalese ne portin kryesor te ishullit, qytetit Supletar i shquar per kishat shekullore, skulpturat dhe vajin e ullirit.
*Pas vizites se Splitit vazhdi udhetimit per Vodice.
Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Pasditea e lire per te pushuar ku mund te shetisni pergjate plazhit dhe ne bulevardin e qytetit ku ndodhet edhe porti i jahteve
Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.
DITA 2: PARKU NATYROR KRKA – ZADAR
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Vizite e parkut per 3-4 ore dhe me pas udhetimi per ne Zadar i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, nje qytet ku edhe jane te vendosur nje komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kane formuar qytezen e tyre qe quhet Kallmeku. Gjate vizites ne qytetin e Zadarit do te shohim: Forumin Roman, Kishen e Donatus, Kishen e Shen Marise, Sheshin e Popullit, etj.
*Kthimi ne Vodice hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.
DITA 3: TROGIR – TIRANE 
*Mengjesi ne hotel
*Pas mengjesit udhetojme  per ne Trogir. Vizite  e qytetit te vjeter te Trogirit, portit te jahteve dhe ures se qytetit.
*Pas vizites nisja drejt Tirane duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malit Zi.
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime.
*Kthimi ne Tirane ne darke
————————————-Duhet të dini se:
►Ne cmim per personin përfshihen:
➡Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
➡Akomodimi per 2 nete ne hotel 3* ne Vodice
➡Mengjesi dhe darke per te gjitha ditet e qendrimit ne hotel
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit
➡Biletat e tragetit Split – ishulli Brac – Split
————————————–
Ne cmim nuk perfshihen:

➡Drekat gjate diteve te udhetimit
➡Biletat e hyrjes ne muze, kala, keshtjell, qytet antik, park natyror
———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 3Yje ne Sibenik te Kroacise (buze detit)
► Nisja do të bëhet në orën 23:00 të dates 8 mars, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!
—————————————————
SHENIME► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Albania Travel & Voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento