7 gen 2018

Published 10:44 by with 0 comment

SKI NE BOGE (HOTEL DUKAGJINI 5YJE)➡DT. 13-14 JANAR! 2 DITE! CMIMI €60!

AKOMODIMI NE HOTEL & SPA DUKAGJINI 5Yje

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
►13  
JANAR! 2 Dite! (Cmmi €60)
►27 
 JANAR! 2 Dite! (Cmmi €60)
PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA E PARE:

*Nisja ne mengjes ne oren 7:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) drejt Kosoves.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
*Udhetimi vazhdon ne drejt parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe) dhe Shpellen “Bukuroshia e Fjetur”.
Dreka e lire per tu konsumuar ne Parkun e Drinit.
*Pas dreke transferohemi ne qytetin e Pejes
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen e dimerore, jakuzi suana dhe banjo Turke.
Darka ne restorantin e hotelit.

DITA E DYTE: 

*Pas mengjesit ne hotelin e Pejes vazhdojme udhetimin drejt grykes se Rugoves. Ndalesa per gjate Rugoves per fotografi te peisazheve unike shkembore kur latertisite e se ciles arrijne 2200 – 2300 m mbi nivelin e detit.
*Mberritja ne fshatin piktoret Boge. Kohe e lire per ski ne pisten e skijimit te Boges (piste ku realizohet edhe kampionatet kombetare te Kosoves per skijim). Gjate qendrimit ne Boge, perpos te shijoni skijimin dhe shetitjet me teleferik, mundemi te shijonin edhe skijimin me slite, motor bore apo qofte nje caj mali ne bardhesine e bores
Pas konsumimit te drekes rreth ores 3:00 nisemi per ne Tirane.
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne mbremje
————————————————————
CMIMI €60 KU PERFSHIHET
1) Akomodimi ne hotel Dukagjinui 5Yje ne qender te Pejes
2)Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
3)Perdorimi i pishines dimrore , jakuzi, dhe sauna
4)Transporti sipas pogramit me minibuz komod
5)Guida gjate gjithe turit
—————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes
► Nisja do të bëhet në orën 07:30 të mengjesit, nga kafe Flora.
——————————————————–
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku
 ——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Albania Travel & Voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento