5 gen 2018

Published 17:07 by with 0 comment

Dubrovnik 19 Janar, 3 ditë, €89

19 Janar ne Hotel Adria 4* – 89 euro
Programi
Dita 1:
Nisja në oren 08:00 me autobus, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva, drekë e lirë Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Akomodimi në hotel ne Dubrovnik. Darka buffe e hapur në Hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Dubrovnik.
Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa markata tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Konavski Dvori ku sipas dëshirës drekohet në një nga restorantet më të mira të Dubrovnikut. Pas drekës shëtitje në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Vizite e shkurter e qytetit te Kotorrit. Nisja per ne Tirane.
Ne cmim perfshihet: 
 • Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
 • Akomodimi ne hotel Adria 89€ ose Grand Park 4* 115€ per 2 nete.
 • Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Internet falas ne ambientet e hotelit dhe neper dhoma.
 • Personi tek ne dhome paguan 129 euro tek Hotel Adria dhe 155 euro tek Hotel Grand Park.
 • Femijet 0 – 1.99 vjeç falas, 2 – 11.99 vjeç 20 euro ulje.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
 • Zbritje per transport individual 20€/Person
Në cmim nuk përfshihet
 • Uji dhe pijet e tjera.
 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).
Shënim
 • Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar
 • Fëmija nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.
Ju bëjmë me dije se
 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
 Kalemi Travel & Tours
 
      edit

0 commenti:

Posta un commento