19 dic 2017

Published 09:21 by with 0 comment

Krishtlindje dhe VitiiRi ne KOLASHIN - Hotel Aurel 4* \ 2 Dite, €55

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE KOLASHIN / Hotel & Spa AUREL 4Yje, 2 Dite, €55
KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E MEPOSHTME

23-24 DHJETOR (Cmimi €55/Personi)
24-25 
DHJETOR (Cmimi €55/Personi)

DITA E PARE: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping
*Nisja ne mengjes ne oren 7:30 nga sheshi “piazza” mbrapa Muzeut Kombetar. Ndalesa e pare kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhia ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel & Spa Aurel 4Yje Lux. Hoteli (i pozicionuar ne zonen e re te biznesit te Podgorices) ndodhet 800 m larg qendres se qytetit ne nje distance prej 10-15 minutash ne kembe.
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesour, bulevardin buze lumit, etj.
*Darka shtrohet buffe e happur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni klubet e nates te qytetit ne afersi te hotelit

DITA E DYTE: KOLASHIN

*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashinit.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 15:30.
Mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke.
——————————————————
Duhet të dini se:
►Ne cmim përfshihet:
1) Transporti sipas programit Tirane – Podgorice – Kolashin – Tirane
2) Akomodimin ne në hotel Aurel 4Yje (ne qender te Podgorices)
3) Mengjesi dhe Darka te cilat shtrohen buffe e hapur ne restoratin e hotelit
4) Perdorimi i qendres SPA (jakuzzi, banjo turke, sauna, palester) dhe perdorimi i palestres
5) Guida gjate vendeve qe do te vizitojme
6) Taksat e qytetit,
——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Aurel 4Yje (ne qender te Podgorices)
► Nisja do të bëhet në orën 07:30 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Kolashin

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Albania Travel & Voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento