5 dic 2017

Published 16:42 by with 0 comment

Krishtlindje All Inclusive ne KORFUZ , Nisja: 23 Dhjetor 3 Dite €99/pp

Krishtlindje All Inclusive ne KORFUZ  
Nisja: 23 Dhjetor  3 Dite €99/pp


Tur ne Korfuz 99 Euro/pp
Festat e Dhjetorit: 23 – 25 Dhjetor
Dita e Parë : Nisja nga Tirana në oren 23:00 starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz.
Dita e Dyte : Sistemimi në Hotel rreth mesdites. Dreka ne hotel. Rreth ores 14:00 nisim turin e vizitave ne Pallatin e Sisit, nje nga monumentet kryesore te ketij qyteti i ndertuar rreth shek. XIX. Darka ne Hotel.
Dita e Trete : Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit vizite ne Fabriken Koum Kouat, ku do te shikojme sesi pergatiten pijet dhe recelat tradicional ne Korfuz. Nisemi drejt Paleokastrices ku do te vizitojme Manastirin Bizantin, Opsionale (shetitje me varka, vizite akuariumit). Dreka ne Hotel. Pasdite, vizitë me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Kalaja e vjetër – Paleo Frourio, Kalaja e re – Neo Frourio, Sheshi venecian Spianada, Rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s. Darka ne hotel.
Dita e Katert: Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Kanonit, vend ku na ofrohet nje panorame fantastike e Ishullit te Pondikonisit. Rreth ores 12:00 udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.
Perfshihen ne cmim:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobuz .
-Akomodimi ne Hotel
– Mengjesi dreka dhe darka ne hotel (Pijet vendase dhe jo alkolike e perfshira pa limit)
-Shoqerues gjate udhetimit
EXTRA: +11 Euro Bileta e tragetit vajtje – ardhje
 Matias Travel & Tours / +35569 99 611 22 

      edit

0 commenti:

Posta un commento