21 nov 2017

Published 11:31 by with 0 comment

Nje udhetim ne KOSOVE ku ndodh Gjithçka \ 28 NENTOR – çmimi €60

AKOMODIMI NE HOTEL & SPA DUKAGJINI 5Yje

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
28 
NENTOR – Cmimi €60
PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA E PARE:

*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) drejt Kosoves.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
*Udhetimi vazhdon ne drejt parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe) dhe Shpellen “Bukuroshia e Fjetur”.
Dreka e lire per tu konsumuar ne Parkun e Drinit.
*Me pas udhetimi vazhdon duke pershkruar Gryken e Rugoves drej fshatit piktorest Boge. Ndalesa gjate rruges per fotografi dhe per te soditur bukurite e lugines se Rugoves.
Per ju qe deshrioni te provoni Adrenaline, mund te provoni ZIP LINE, nje sport qe te mundëson përvojën më të afërt me fluturimin. Në një distancë prej 640 metrave ju mund të përjetoni shpejtësinë deri në 55 KM në orë duke fluturat midis dy skajeve te kanjonit të Rugovës për së gjati.
*Mberritja ne Boges dhe shetitje e lire e fshatit piktorest. Kohe e lire per te konsumuar nje kafe ose caj mali ne lokalet e zones dhe kthmi me pas ne Peje.
*Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen e dimerore, jakuzi suana dhe banjo Turke.
*Darka ne restorantin e hotelit me muzike live ku festojme se-bashku pavarsine e atdheut

DITA E DYTE: 

*Pas mengjesit ne hotel viztojme qytetin e Pejes ku sipas deshires se grupit mund te vizitojme patriakalen e Pejes, nje nder manastiret me te rendesishem te Kosoves (ne brendesi te se ciles ciles ruhen rrenje dhe dege te pemes se shenjte mbi 2000 vjecare te sjelle nga Jeruzalemi).
*Udhetimi vazhdon drejt qytetit te Prekazit ku vizitojme kullen e Adem Jasharit, e cila rezistoi per 48 ore bombardimeve te ushtrise serbe, Vizita e kulles eshte nje ekskperienca qe do ju mbese gjate ne kujtese
*Udhetimi vazhdon drejt qytetit muze te Prizrenit, ku vizitojme e carshine e vjeter, Lidhja e Prizrenit, Ura e Gurit, Xhamia me kupola blu, etj.
Kohe e lire per te konsumaur dreken ne Prizren dhe per shopping.
*Nisja drejt Tiranes pas vizites ne Prizren.
*Kthimi ne Tirane ne darke
—————————————————
CMIMI €60 KU PERFSHIHET
1) Akomodimi ne hotel Dukagjinui 5Yje ne qender te Pejes
2)Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
3) Darka e organizuar me muzike live dhe festive
4)Perdorimi i pishines dimrore , jakuzi, sauna dhe banjo turke
5)Transporti sipas pogramit me minibuz komod
6)Guida gjate gjithe turit
—————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes
► Nisja do të bëhet në orën 06:00 të mengjesit, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————–
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka gjate diteve te udhetimit
2) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire, shpella


Albania Travel & Voyage
      edit

0 commenti:

Posta un commento