23 nov 2017

Published 17:17 by with 0 comment

Krishtlindjet ne Venecia, Verona, 5 dite, 23 Dhjetor, 249€

Dita 1
Nisja nga Tirana me autobus komod ne oren 04:00 te mengjesit.  Pushime te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se procedurave kufitare marrim rrugen ne drejtimin  to Kotorit ku do te kryhet nje pushim i shkurter. Pas pushimit vazhdojme udhetimin  drejt kufirit Malazezo-Kroat. Me mbarimin e procedurave kufitare drejtohemi  ne  Rijeka ku do te qendrojme per rreth nje ore.  Qyteti i tretë më i madh i Kroacisë, Rijeka është një përzierje e shekullit të 20-të dhe madheshtise Habsburge.
Nisja per ne Zadar.Gjate rruges pushime te shkurtera ne autostrade. Mberritja ne mbremje, akomodimi ne hotel.

Dita 2
Mengjesi ne hotel.  Vizite ne pikat kryesore te qytetit te Zadarit  I njohur per rrenojat Romane dhe  portat Venciane ne qytetin e vjeter, gjetjet arkeologjike te shkullit te 11, Manastirin e Shen Marise, Katedralen e Shen Anastasias si edhe atraksionet perreth. Nisja per ne Venecia. Gjate rruges pushime te shkurtera ne autostrade. Mberritja ne mbremje, akomodimi ne hotel.
Dita 3
Mengjesi ne hotel. Fillojme shetitjen tone ne qytetin e Venecias me nje udhetim me anije per ne sheshin kryesor te ishullit, ate te San Markos. Do qendrojme rreth 2 ore per te shijuar arkitekturen mbreselenese me urat dhe rrugicat piktoreske. Venecia ofron plot sheshe sekrete, pallate të bukura gotike dhe bare të gjalla. Në çdo sezon, kishat dhe muzeumet  ofrojnë madheshti duke nderthurur antikitetin dhe artin bashkekohor.
Nisja per  ne Verona, pasdite e lire, akomodimi ne hotel.
Dita 4
Mengjesi ne hotel. Dita fillon me nje shetitje ne mes te romances ne qytetin e dashurisë, ku mund te gjeni ende deshmite e tragjedisë Shekspiriane ne ballkonin e famshem te Romeos dhe Xhulietes.
Verona ishte një qytet i rëndësishëm romak dhe është i pasur në zona arkeologjike, më i madhi i të cilave është Arena Romake. Është e lehtë të kalosh një kohë të gjatë thjesht duke eksploruar rrugët e ngushta të veshura me pallate të bukura që përbëjnë qendrën historike.
Vazhdojme shtitjen tone me autobus ne qytetin Sirmione, ne brigjet e liqenit Garda, perla e kesaj zone. Vetë qyteti ofron shëtitje të shkurtra, atraksione turistike dhe pamje terheqese dhe relaksuese të liqenit.
Vazhdojme rrugen e kthimit dhe qendrojme ne qytetine e Splitit. Akomodimi ne hotel.
Dita 5
Mengjesi ne hotel.  Qyteti i dytë më i madh i Kroacisë, Spliti (Spalato në italisht) është një vend i mrekullueshëm për të parë jetën dalmate ashtu siç jetohet me të vërtetë. Gjithmonë me gumëzhima, ky qytet ka balancën e duhur të traditës dhe modernitetit. Do vizitojme Pallatin e Dioklecianit (një vend i Trashëgimisë Botërore Unesco dhe një nga monumentet më mbresëlënëse romake në botë) dhe do të shihni dhjetra bare, restorante dhe dyqane që lulëzojnë mes mureve të vjetra ku jeta e Splitit ka qenë duke kënduar për mijëra vjet.
Nisja per ne Tirane.
Mberritja dhe fundi I sherbimeve tona.
Në cmim përfshihen:
 • Udhetim me autobus komod.
 • Akomodim në hotel.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhetimit.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Shenim:
 • Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 • Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 300 Euro.
Femijet:
 • 0-2 vjec jane falas;
 • 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton  70 Euro zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
Rreth Rezervimit:
 • Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
Kalemi Travel & Tours
      edit

0 commenti:

Posta un commento