15 ago 2017

Published 21:09 by with 0 comment

Zakynthos 4 Dite \ Azure Resort 5* \ 375€ All Inclusive

Vizitohet: Zakynthos \ Programi:

►Dita e pare: Nisja nga Tirana ne oren 01:00 te mengjesit Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Mberritja ne hotel ne drek .Akomodimi ne hotel .Pushim i lire ose plazh ne zonen e Laganas deri ne pasdite.Pas konsumimit te darkes nisim vizitat e mbremjes ne qender te qytetit ZANTE ne sheshin Solomos.Kthimi ne hotel .Mbremja e lire per shfrytezimin e clubeve te ndryshme.
►Dita e dyte: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e perqark ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit) , ishulli I breshkave ku mund te shikojme breshkat e famshe te Zakynthos simboli I ishullit , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Darka ne hotel. Mbremje e lire.(Shetitja me anije ka nje kosto extra 25 euro per person dhe ata qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit ). Kthimi ne hotel .
►Dita e trete: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit .Shetitje me anije ne ishullin Marathonisi , ose e quajtur ndryshe ( Ishulli i Breshkave ).Kjo eshte nje vizite qe zgjate rreth 3 ore dhe ka nje kosto extra prej 15 euro . Me pas kohe e lire per plazh deri ne pasdite ne plazhin e Laganas i cili ka nje gjatesi prej 12 km.Opsionale plazh ne ishullin e vogel privat te Cameos I cili ndodhet ne fund te plazhit te Laganas.Hyrja ne Cameo eshte me pagese extra 5 euro per person . Darka ne hotel. Pas darke kohe e lire.
►Dita e katert: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise.perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD . Pushime te shkurtra gjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per ne Tirane. Fundi i sherbimit tone

zenith travel
      edit

0 commenti:

Posta un commento