14 ago 2017

Published 18:30 by with 0 comment

LIQENI MATKA - SHKUP ➡Nisje 9 Shtator! 2 Dite! Cmimi €55!

  • Nisja: 09/09/2017
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Shkup
  • Çmimi: €55

Liqeni i Matkes eshte “perralla”  e vendit fqinj, Maqedoni. E ndertuar ne vitin 1938, udhetimi ne kanionin dhe liqenin e Matkes, eshte nje aventure qe vjen eksluzivisht per tregun shqiptar nga “Albania Travel & Voyage”.

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
►9 SHTATOR (Cmimi €55/Personi)
►16
SHTATOR (Cmimi €55/Personi)

👇PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

Dita 1: VIZITE E KANIONIT MATKA dhe LUNDRIM NE LIQEN  – VIZITE NE SHKUP
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.
Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Dita e dyte do te jete e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne Tetove ne darke (25 min larg Shkupit).
Akomodimi ne hotel 4Yje ne qender te Tetoves
Kohe e lire per te pushuar.
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darke mund te frekuentoni lokalet e nates te Tetoves, pasi pozicionin i hotelit ne qender ju mundeson te levizni lirshem neper qytet.

Dita e Dyte: VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE OHER – VIZITE NE STRUGE
*Mengjesi ne hotel.
Vizite e qytetit te Tetoves i qujatur ne Mesjete “Kalkandele”, duke shetitur neper mitologjite  qe rrethojne emrin e Tetoves deri xhamine e shume-ngjyave te Tetoves, xhamia simbol e ketij qyteti.
*Pas vizitimit te Tetoves vazhdim i drejtohemi qyteti te Oherit. Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Stryges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme  Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
Kohe e lire per kafe
*Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe kthimi ne darke
——————————————————
Duhet të dini se:
►Ne cmim €55 përfshihen::
1) Transporti vajtije – ardhje sipas programit me minibuz komod
2) Akomodimin ne Hotel 4 Yje ne qender te Tetoves per 1 nate
3) Mengjesi (bufe) + Darka dhe pijet jo-alkolike ne restorantin e hotelit
4) Shoqerues shqiptare ne vendevt qe do te vizitojme
——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4Yje (ne qender te Tetoves)
► Nisja do të bëhet në orën 06:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora, qender Tiranes
——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi 5 – €7!

Albania Travel & Voyage
+355 069 35 31 359
      edit

0 commenti:

Posta un commento