12 mag 2017

Published 15:34 by with 0 comment

Lefkada / 199€/pp Datat e nisjeve per udhetimet 5 ditore 5, 12, 26 Qershor

Lefkada / Greqi 199€/pp 
Datat e nisjeve per udhetimet 5 ditore  5, 12, 26 Qershor


► DITA PARE – Nisja nga qëndra e Tiranës në mëngjes në orën 05:00 me mjet komod. Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Qafëbotës. Ndalese rreth dy orë në Parga, qytet turistik i ndërtuar në qafëmali dhe bregdet. Me pas vizite e shkurter ne Preveza. Mberritja ne Lefkada. Akomodimi në hotel. Darka ne hotel. 
► DITA DYTË – Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per nje vizite ne fshatin turistik Agios Nikitas. Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. Pasdite e lire.  Darka ne hotel.
► DITA TRETË  – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20€/person) Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel. Darka ne hotel.
► DITA KATËRT – Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.
► DITA PESTË –  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës. Mberritja ne Tirane, fundi i sherbimit tone.
Cmimi per femijet:
Nga 0-2 vjec: Falas
Nga 2-12 vjec: zbritje 50 Euro
Mbi 12 vjec: Cmimi i plote
Cmimi  perfshin:
✔ Transporti Komod Tirane – Lefkada vajtje ardhje (nuk ka zbritje per transport personal)
✔ Transfertat si ne program
✔ Akomodimi në Hotel Ionion Star 4*, në qendër të Lefkadës buzë detit dhe prane lokave dhe restoranteve.
✔ Perdorimi i pishines se hotelit, cadrat dhe shazllonet ne pishine
✔ Mengjeset dhe darkat
✔Shoqerues shqiptar nga agjensia
– Cmimi per person ne dhome teke 50% me shume.
Nuk perfshihen:
– Udhëtimi me anije 20 €/person
– Drekat
– Shazllonet dhe cadrat ne plazh (mesatarisht 5 euro dita 2 shazllone dhe 1 cader)
– Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken “Te Perfshira”

Kalemi Travel & Tours / +355698885656
      edit

0 commenti:

Posta un commento