16 mag 2017

Published 12:20 by with 0 comment

Korfuz, Paxos dhe Antipaxos, 4 dite, 8 Qershor, 199€/pp

Korfuz, Paxos dhe Antipaxos, 4 dite, 8 Qershor, 199€/pp
Programi
Dita e Parë: Nisja nga Tirana në oren 23:00 te dates 7 Qershor dhe udhëtimi me autobus për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz. Sistemimi në Hotel. Relaks dhe plazh!
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Ne oren 09:00 niset anija nga porti kryesor I Korfuzit per ne Ishullin Paxos dhe Antipaxos, të cilat janë vendosur në afërsi të bregut jugor të Korfuzit, si dhe Shpella e famshme blu në Paxos. Ne oren 11:30 mberrin ne shpellen e pare “Iapanati” dhe ne oren 12:00 arrin tek shpella “Ahai”. Vazhdon udhetimi per Antipaksos ne oren 12:30 tek Paradise Beach – Vutumi ku qendrojme deri ne 13:30. Rikthehemi edhe nje here per qendren e Paxos, ne portin Gaios, dhe qendrojme aty nga ora 14:00 deri ne 16:30 per te shetitur ne rrugicat plot jete te ishullit. Anija niset nga Paxos dhe mberrin ne portin e Korfuzit ne oren 19:00. Darka ne hotel.
Dita e trete: Mengjesi ne hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Kalaja e vjetër – Paleo Frourio, Kalaja e re – Neo Frourio, Sheshi venecian Spianada, Rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s, Pallati i Mbretëreshës Sisi, etj. Pasdite e lire per plazh dhe relaks.
Dita e katert: Mengjesi ne hotel. Nisja 11.30 per kthimin. Udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.
Ne cmim perfshihen:
– Udhëtimi vajtje – ardhje me autobuz
– Bileta e tragetit Igumenice – Korfuz – Igumenice
– Akomodimi ne hotel me 3* me mengjes dhe me darke
–  Udhetimi me anije ne Paxos dhe Antipaxos dhe pijet gjate shetitjeve me anije
– Shëtitjet në Korfuz me autobus (sipas programit)
– Shoqerues gjate udhetimit
Kalemi Travel & Tours / + 355698885656

      edit

0 commenti:

Posta un commento