3 mag 2017

Published 16:24 by with 0 comment

Ja 8 gjëra që duhet të dini para se te udhëtoni për në Dubai...

Kohët e fundit e quajtën qytetin e shtatë më të vizituar në botë, Dubai festoi mbi 14 milionë vizitorë vitin e kaluar me horizontin e tij të ndritshëm, ishujt e bërë nga njeriu, qendrat tregtare masive dhe hotelet luksoze. Ndërsa ka shumë arsye pse duhet të zgjidhni Dubai për pushimet tuaja të ardhshme (si ngjitja në Burj Khalifa, zhytja e qiellit mbi Jumeriah Palm, dhe duke u kënaqur në mëngjes të së premtes, vetëm për të përmendur disa), ka edhe disa gjëra që duhet të dini Para se të vizitoni. Këtu, kemi mbledhur tetë prej tyre.


  • Të shpërngulurit përbëjnë rreth 92 përqind të popullsisë së Dubait
  • Ka vetëm një temperaturë – të nxehtë
  • Gjithçka që do të dëshironi do ta gjeni në Dubai
  • Ju mund të arrestoni për PDA (në këtë vend duhet të rrespektohen gjërat intime në publik sepse të gjithë e dimë që Dubai është një vend mysliman)
  • Fundjavat janë nga e enjtja deri të shtunën, jo nga e premtja deri të dielën
  • Qyteti është i famshëm për mëngjeset e vona të tij të klasit botëror
  • Gjatë Ramazanit qyteti merr një formë tjetër
  • Dubai është shtëpia e shumë prej gjërave më të mëdha në botë
Burimi i lajmit: www.businessinsider.com
      edit

0 commenti:

Posta un commento