20 mag 2017

Published 10:04 by with 0 comment

Budva dhe Dubrovnik, 26 Maj, 3 dite, €89/pp

Budva dhe Dubrovnik,  26 Maj, 3 dite, €89/pp


►26 Maj
Dita e parë : Nisja në oren 08:00 me autobus, prane Korpusit, sheshi “Nene Tereza”. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit drejt Malit të Zi. Ndalesë e shkurte ne Tivarit (Bari) ku mendohet te konsumohet dhe dreka. Pas vizites ne Tivar, nisemi per Budva. Sistemimi ne hotel ne Budva. Kohe e lire. Darka ne hotel.
Dita e dytë : Mëngjesi në Hotel. Nisemi drejt Dubrovnikut, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar do vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Pas vizitës, kthimi në Budva. Mberritja ne hotel dhe darka. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates ne Budva.
Dita e tretë : Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizite e qytetit deri ne 14.00. Nisja per ne Tirane. Ndalese per fotografi ne Shen Stefan(rreth 10 min). Mberritja ne Tirane rreth ora 21.00.
Në cmim përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
2. Akomodim në hotel Regina Elena 3*, ne qender te qytetit, për 2 netë qëndrimi.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Kalemi Travel & Tours / +355698885656


      edit

0 commenti:

Posta un commento