5 mag 2017

Published 15:29 by with 0 comment

Bari – Alberobello – Monopoli / Data 26 Maj / 3 dite, 199€/pp

Bari – Alberobello – Monopoli,  Data 26 Maj, 3 dite, 199€/ppDita 1 :
Nisja nga Tirana me autobus ne oren 18:00. Drejtohemi drejt portit te Durresit, ku do te behet imbarkimi ne traget Lundrimi per ne Bari.(dhoma dyshe/treshe).
Dita 2:
Sapo mberrijme ne mengjes ne Bari, ora 08:00, nisemi per ne qytetezen e Monopolit, i cili eshte ndertuar ne 1963 ne nje distance rreth 30 km larg Barit. Do te vizitojme Basiliken kryesore te qytetit, Keshtjellen e Karlit V, Qytetin e Vjeter, Kishen e San Franceskos.
Me pas drejtohemi per ne Alberobello eshte nje destinacion piktoresk I karakterizuar si trashgimi nderkombetare nga UNESCO per shtepizat karakteristike prej gelqere me catite e vecanta ne forme konike.
Nisja per ne Bari dhe akomodimi ne Hotel. Darka e lire.
Dita 3 :
Mengjesi ne Hotel. Shetitje ne qytetin e Barit ku do te vizitojme Basiliken e Shen Nikolles, Katedralja , Kalaja e Qytetit , Piazza Mercantalle dhe Qytetin e Vjeter. Kohe e lire ne Bari per shopping. Ne oren 19:30 kryerja e procedurave doganore. Akomodimi ne traget, ku do te nisemi drejt Shqiperise.
Ora 08:00 Mberritja ne Portin e Durresit. Pas procedurave doganore (per rreth 1 ore), mberritja ne Tirane.
Ne cmim perfshihen:
   • Transporti vajtje – ardhje (Traget & Autobus)
   • Akomodimi ne traget me dhome
   • Akomodimi ne Hotel 3* (me mengjes)
   • Turet dhe vizitat sipas programit
   • Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

Kalemi Travel & Tours / +355698885656

      edit

0 commenti:

Posta un commento