21 apr 2017

Published 14:51 by with 0 comment

Selanik, Stamboll dhe Sofje \ 27 Prill – 30 Prill 2017 \ 134 Euro per person

Pranvere ne Stamboll.

UDHETIM TURISTIK NE SELANIK – STAMBOLL – SOFJE.

Agjensia turistike “Rozafa Travel” organizon udhetim turistik ne Selanik, Stamboll

dhe Sofje. Grup i konfirmuar.

Udhetimi organizohet me date 27 Prill – 30 Prill 2017.

Cmimi 134 Euro per person.

Qytetet qe vizitohen: Kastoria (Kostur) – Selanik - Kavall – Stamboll – Sofje – Shkup.


Dita e pare date 27 Prill 2017.

Nisja nga Shkodra ne oren 05°° te mengjesit me intenerar Shkoder –Tirane – Elbasan – Librazhd – Pogradec - Kapshtice .Gjate rruges per ne kufirin e Kapshtices, ndalesa per pushim dhe kafe dhe me pas nisja per ne drejtim te Selanikut.Gjate rruges per Selanik do te bejme vizite ne qytetin e Kastorias(Kosturi), dhe me pas nisja per Selanik ku do te bejme nje vizite ne ku do te vizitohen pikat kryesore te qyteti si Kulla e Bardhe,monumenti i Aleksandrit te Madh,Harku i Triumfit,sheshi Aristotel. Pas shetitjes ne qytetin e Selanikut do te behet nisja per ne Stamboll, ku gjate rruges do te bejme nje ndalese ne qytetin e Kavalles ne Greqi dhe me pas nisja per ne Stamboll ku do te behet dhe akomodimi ne hotel.

Dita e dytё,date 28 Prill 2017.

Mengjesi ne hotel dhe me vazhdojme viziten ne qytetin e Stambollit.Gjate vizites ne Stamboll kalojme mbi Bririn e Arte ndermejt ures se Gallates,mbi urat e varura te Bosforit,qendrojme ne njeren nga 7 Kodrat e Stambollit Camlixha ose ndryshe (Kodra e te Dashuruarve),kodra me e larte qe ndodhet ne pjesen Aziatike te Stambollit dhe prej andej sodisim Stambollin Europian dhe Aziatik.Pastaj fillojme vizitat ne Xhamine Blu e vetmja ne bote me 6 minare, Shen Sofia me sip 7500 m²,Hipodromin, Sarajet e Sulltsanit me Top Kapi,Rezervarin e Justianit i vetmi ne bote me volum 98000 m³. Pas kthimit nga vizita e qytetit do te shkojme ne muzik Holl ose (Harem),ku do te jete nje nate mbreselenese me kenge e valle nga gjithe bota.

Dita e trete date 29 Prill 2017.

Mengjesi ne hotel dhe me pas vazhdojme viziten Kapla Carshi (pazari i mbyllur i Stambollit), vazhdojme viziten ne akuariumin e Stambollit, shetitje me anije ne ngushticen e Bosforit. Pas vizitave vazhdojme shetitjen nepermjet tunelit nenujor Marmaray qe lidh dy kontinentet Europe-Azi, do te behet vizite panoramike Kulles se Vashes. Pas vizitave kohe e lire per shoping, dhe me pas kthimi ne hotel.

Dita e katert date 30 Prill 2017.

Mengjesi ne hotel dhe me pas nisja per ne Sofje, pas mberritjes do te vizitojme ku do te vizitohen pikat kryesore te qytetit si Kisha Katredale Nevski, Zjarrin e Pa Shuar,Qytetin Romak, Xhamine Bashi Banja, Kishen Ruse dhe bukuri te tjera qe na ofron qyteti I Sofjes. Pastaj nisja per ne qytetin e Shkupit. ku per rreth 1-2 ore do vizitohet ky qytet.Pas shetitjes ne Shkup nisja per ne drejtim te kurifin Maqedoni-Kosove.Pastaj do te vazhdojme ne rrugen e Kombit ku do te marrim rrugen per ne drejtim te qyteti tone te Shkodres.Gjate rruges do te bejme ndalesa te shkurtra per relaks dhe kafe dhe mberritja ne Shkoder ku mbaron dhe sherbimi yne.

Cmimi pёr person nё dhomё dyshe: 134 Euro.

*Nё cmim pёrfshihet:

*Udhёtimi me autobuz komod ne bazё tё programit.

*Mengjeset per gjithe ditet e qendrimit.

*Guida profesionale nё gjuhёn shqipe.

*Nuk pёrfshihen:

*Shetitja me anije, hyrja ne akuarium dhe ne harem.

*Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.

*Siguracioni i shendetit ne udhetim.

Rozafa Travel \ Cel: 0692136607
      edit

0 commenti:

Posta un commento