10 apr 2017

Published 11:59 by with 0 comment

PRAGE, 6 Dite / Date: 26 Prill – 1 Maj 225€/pp

Pranvere ne Prage 225 Euro/pp
Date: 26 Prill – 1 Maj

Vizitohet : Split – Zagreb – Grac – Viena – Prage – Karlovy Vary – Bratislave – Zadar

Dita e Parë :
-Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalese panoramike ne Shen Stefan. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin Kroat, ndalese e shkruter tek Ura Franjo Tujman. GJate rruges bejme nje ndalese te shkurter ne Split. Vazhdon udhëtimi për në Zagreb. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Zagreb. Sistemimi dhe akomodimi në Hotel.
Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel. Vazhdojme turin ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij te lagja Kaptol ku gjendet Katedralja e Zagrebit, per rreth 2 ore . Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalese e shkurter ne qytetin e Gracit. Mbërritja në Vienë. Sistemimi në Hotel.
Dita e Tretë :
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja per ne Pragë. Mbërritja në Pragë gjatë darkës. Sistemimi në Hotel.
Dita e Katërt :
Mëngjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Karlovy Varyt. Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Kthehemi serisht ne Prage ku do te vizitojme Keshtjella e Prages, Katedralja e Shen Vitos, Pallati Mbreteror Bohemia, Ora Astronomike, Rruga e Florinjte, Pallati Presidencial, Lagjia e Vogel Malastrana si dhe Uren e Karlit IV. Pasdite kohe e lire per shoping ne Qendren Tregtare me te madhe te qytetit. Akomodimi ne hotel ne Prage.
Dita e Pestë :
Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Bratislaves. Vizite e shkurter ne Kalane e Bratislaves e cila na ofron mundesine e nje pamje fantastike te qytetit nga siper. Nisemi drejt Zagrebit. Akomodimi ne hotel.
Dita e Gjashte :
Mëngjesi ne Hotel. Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Zadarit, vizite per rreth 2 ore . Nisja drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.
Ne Cmim Perfshihet:
• Akomodimi ne hotel 3* dhe 4 *
​- Zagreb (2 nete),Vien (1nate),Prage (2 Nete)
• Mengjeset
• Transporti vajtje – ardhje plus vizitat 
• Guide Shqiptare gjate gjithe udhetimit 

Kontakt : MATIAS  TRAVEL & TOURS / +355 69 99 61 122 
      edit

0 commenti:

Posta un commento