17 apr 2017

Published 01:05 by with 0 comment

Paris, nga 29prill deri me 2 maj \ 499€

Ku udhëtojmë këtë muaj? - P a r i s
Kur nisemi? - më 29 Prill
Kur kthehemi? - më 2 Maj


Çfarë do të shohim? Montmartre, streha e artisteve bohemiane qe prej Belle Epoque dhe vazhdon edhe sot te mireprese artiste dhe turiste nga e gjithe bota, Sacre Coeur, Moulin Rouge, Harkun e Triumfit, Kopshtin e Tylerive, Champse Elysees, qe kryeson listen e bulevardeve me te bukur ne bote, Place de la Concorde, Varrin e Napoleonit, Kulla Eiffel, emri i së ciles vjen prej inxhinierit qe e projektoi dhe realizoi, Gustave Eiffel, Pallatin dhe Kopshtin e Luksemburgut ndertuar si residence nga gruaja e mbretit Henry IV i Frances, pas vdekjes se tij, me kopshte me gjelberim, statuja dhe shatervane, Panteon, Katedralen e Notre Dame, Muzeun e Louvre, Pallatin Mbreteror, Pallatin Garnier ndryshe Opera Garnier dhe Galeritë Lafayette, qe pervec blerjeve behet vazhdimisht edhe vend i realizimit te sfilatave te ndryshme te modes e shumë pika të tjera interesante. 

C'est bien!
Vetëm 499 eur/person
Të përfshira: Bileta e avionit + Akomodim në hotel 4* + mëngjesi për të gjitha ditët + shoqërues dhe guidë + Siguracion shëndeti në udhëtim.

Kontaktoni Globus Travel në:  +355672089333
      edit

0 commenti:

Posta un commento