22 apr 2017

Published 13:52 by with 0 comment

Lefkada – Parga – Preveza, 3 dite €99/pp Nisja 29 Prill

Lefkada – Parga – Preveza,
3 dite €99/pp Nisja  29 PrillP R O G R A M I 

 Dita 1:
Nisja nga Tirana ne oren 07:00. Ndalesa të shkurtra rrugës.  Mberritja ne Parga. Vizitë në qytetin e Pargës.  Më pas vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit te Prevezës. Vizitë në qytetin e Prevezës. Mberrijme ne Lefkada. Kohe e lire dhe darka ne hotel.

► Dita 2:
Mëngjesi në hotel. Pas mengjesit nisemi për në fshatin turistik Nidri ku na pret anija për te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades:
 • Meganisi;
 • Shpella Papanikoli
 • Spartohori – kohe e lire per kafe
 • Scorpions;
 • Maduri.
Ne mberritje, vizite ne ujvarat e fshatin Nidri. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale (10€) dhe zgjat rreth 3 ore. Ata qe nuk kane deshire te te marrin pjese ne kete udhetim, mund te kalojne kohen duke vizituar qytetin e Lefkades ose ne baret e lokalet qe ndodhen vetem 200m nga hoteli.
Darka ne hotel. Ne mbremje, sipas deshires, argetim ne buzuk prane hotelit.

Dita 3:
Mëngjesi në hotel. Nisja për në Tiranë. Gjatë kthimit nga kufiri i Kakavijës vizitojmë qytetin e Janinës, kalane e qytetit dhe nje kafe buzë liqenit.
Mbërritja në Tiranë.

Në cmim përfshihet:
 • Transporti me autobus komod.
 • Akomodimi në hotel Ionian Star 4* ne qender te qytetit Lefkas, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te qytetit. Te gjitha dhomat me pamje nga deti.
 • Mëngjesi dhe darka
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Në cmim nuk përfshihet
 • Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • Shëtitja me anije, opsionale €10.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).

Fëmijët
 • 0-2 vjec janë falas;
 • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
 • mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 • nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.
Ju kujtojme:
 • Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
 • Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
*Personi ne dhome teke paguan 150 euro.
.

ERLI TRAVEL / +355 67 30 86 940
      edit

0 commenti:

Posta un commento