5 apr 2017

Published 18:03 by with 0 comment

Dubai dhe Abu Dhabi, 4 Maj, 5 dite, 799€ \ nisja me 4maj 2017

Dita e Parë, 4 Maj 2017:

 • Fluturimi Tirane – Dubai me tranzit ne Stamboll.
 • Nisja nga Tirana në orën 15.15, Mbrritja në Dubai në orën 03:20.
 • Transferimi në Hotel në Dubai.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Pare vazhdon, 5 Maj 2017:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Fillojme guidat panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj.
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.
 • Kthimi dhe Darka në Hotel.
 • Pasdarka e lire.

Dita e Tretë, 6 Maj 2017:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Paradite të lirë për të bërë pazar në disa nga Qendrat Tregtare të Dubait.
 • Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe.
 • Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
 • Kthimi ne hotel.
 • Darka në Restorant Indian.
 • Pasdarka e lire.

Dita e Katërt, 7 Maj 2017:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në Abu Dhabi me autobus.
 • Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj).
 • Kthimi në Dubai.
  (Opsionale), Në mbrëmje, shëtitje e organizuar me anijen tradicionale “Dhow” ku do të shijoni pamjet e mbrekullueshme të qytetit, e shoqëruar kjo me një darkë bufe në ambientet e anijes.
 • Kthimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Pestë, 8 Maj 2017:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Transferta në Aeroportin e Dubait.
 • Fluturimi me tranzit Dubai – Stamboll-Tirane.
 • Nisja nga Dubai në orën 04:20 te mengjesit.
 • Mbrritja në Tirane në orën 10.35 paradite.
Shenim :  Ne varesi te kohes se lire keni mundesine per te bere dhe plazh sepse temperaturat arrijne 37 grade celcius.

Me Shume Detaje:

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe Hotel 4* 799 Euro

 • Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
 • Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas.
 • Akomodimi në Hotel me 4 yje në Dubai Grandeur Al Barsha 4****.
 • Mëngjeset në Hotel.
 • 2 Darka ne Hotel, 1 Darke ne Restorant Indian.
 • Shëtitjet me Autobuz sipas Programit.
 • Guida vendase në disa Shëtitje.
 • Guida e Plote e Abu Dhabit.
 • Safari ne Shkretetire me Darken Barbeque.
 • Ngjitja ne Kullen me te larte ne Bote Burj Khalifa.
 • Pagesa e vizes.
 • Te gjitha taksat turistike.
 • Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.
 • Asistenca nga Agjensija.
Shenim: 
Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
 1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente.
 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
 3. Meshkujt duhet te jene me pantallona te gjata
info | kalemi travel | +35544319999
      edit

0 commenti:

Posta un commento