16 set 2016

Published 09:27 by

Udhetim ne Grup SELANIK \ nisja me 30shtator \ 125euro

Dite 1 Tirane - Selanik

07:00 Nisja nga Sheshi Nene Tereza 11:00 – 12:00 Ndalesa e pare per mengjesin 13:00 – 13:30 procedurat e kalimit te kufirit me Greqine Nisemi nga Tirana ne oren 07.00. Pas nje udhetimi prej 3 oresh mberrijme ne qytetin e Pogradecit duke shijuar keshtu edhe liqenin e bukur te Pogradecit. Gjate rruges do te kemi ndalese per kafe dhe per te shijuar mengjesin. Rinisim udhetimin tone drejt qytetit te Korces dhe mberrijme ne piken kufitare te Kapshtices. Pas procedurave kufitare, i drejtohemi qytetit Kastoria. 15:00 – 16:30 Tour ne Kastoria Kastoria eshte e pozicionuar ne veri te Greqise, në bregun perëndimor të liqenit të Orestiada, një luginë të rrethuar me male gelqerore. Kastoria si nje qytet i lashte eshte i mirenjohur per shume kisha bizantine, ka nje arkitekturë e brendshme qe daton nga periudha otomane, gjithashtu ka te zhvilluar peshkimin (trofta). Mundesi per dreken fakultative ne kete qytet. Vazhdojme udhetimin duke kaluar prane qyteteve te njohura si Kozani, Veria dhe mberritja ne mbremje ne Selanik. 21:00 Akomodimi ne hotel

Dite 2 Selanik

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 09:00 – 13:00 City Tour ne Selanik 13:00 Kohe e lire per dreken fakultative dhe per Shopping City Tour Selanik. Pas mengjesit ne hotel fillojme viziten tone panoramike te qytetit te Selanikut. Selaniku, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike. Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, ajo u be nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit. Me pas vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit). Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit. Kohe ne dispozicion per dreken e cila eshte fakultative. Mbasdite e lire ne qytetin e Selanikut. Cfare mund te vizitoni ? • Muzeun ne Kullen e Bardhe ( Extra Pagese ) • Kishen e Shen Dhimitrit • Kishen e Shen Sofias (Opsion Extra Pagese ) Darke ne Tavernat lokale me Muzike ose Bouzuk Akomodimi ne hotel


Dite 3 Selanik – Tirane

07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 09:00 Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Tiranes. Rruges ne kthim kalojme prane qyteteve te Verias, Kozani. Do kemi mundesi per te shijuar rrugen panoramike te kesaj zone e cila ndahet nga autostrada e re me me shume se 12 tunele te rinj. Me pas i drejtohemi qytetit te Kastorias per nje pushim te shkurter. Ndalesa tjeter do te jete ne kufirin e Kapshtices ku do te kryhen procedurat kufitare. Opsion per kafe ne Pogradec dhe me pas nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane . Fundi i sherbimit tone.        


                             Te perfshira

  • Udhetim me autobus Tirane - Selanik - Tirane
  • Akomodimi ne hotel 3* me mengjes
  • City Tour Selanik
  • City Tour Kastoria
  • Guide profesionale
  • Vizitat sipas programit
  • Asistenca jone gjate gjithe kohes

Te paperfshira

  • Drekat dhe darkat.
        

             Cmimi i pushimeve

Dhoma TypeCmimi total(EUR)Discount tanishme(EUR)Taksë(EUR)null(EUR)Zbritur Çmim(EUR)
Adult në Twin / Double Sharing bazë125,000,000,000,00125,00
Adult mbi baza trefishtë sharing120,000,000,000,00120,00
Adult vetme159,000,000,000,00159,00
Fëmijë me krevat120,000,000,000,00120,00

Hoteli

Emri i qytetitEmri Hotel
ThessalonikiAegeon Hotel 3 * Or Similar

Shenim: Ne rrethana te pashmangshme hotelet jane subjekte te ndryshueshme, ne te tilla kushte, hoteli i dhene eshte zevendesuar me nje hotel te se njejtes kategori


Vas Tour

Rr. Ibrahim Rugova, Nd.28, H.8
Tirana, Albania
      edit