19 set 2016

Published 17:01 by

Tur 8 Ditor në Barcelonë për vetem 379 €uro \ Data: 1 – 8 Tetor

Dita e pare: Nisja ne oren 01:00 te mengjesit nga Kavaja me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare ne Muriqan, vazhdimi i udhetimit gjate rivieres se Malit te Zi. Do te bëhet nje kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do te kalohet Gjiri i Kotorit. Vazhdohet udhetimi me autobuz në territorin Kroat. Vazhdimi i udhetimit per ne Rijeka. Sistemimi në Hotel prane kufirit slloven.

Dita e dyte: Mengjesi ne Hotel dhe me pas do nisemi drejt Milanos, ku do te vizitohet Pallazo Sforzesco, Piazza del Duomo, Katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Ne mbremje behet sistemi ne hotel ne Milano.


Dita e trete: Mengjesi ne hotel dhe me pas nisemi drejt Frances. Do te bejme nje tur kulturor per rreth 2 ore ne Nice nje nder qytetet me te frekuentuara te bregdetit francez. Vazhdimi i udhëtimit për në Barcelonë. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mbërritja në Barcelonë. Sistemimi në hotel.


Dita e katert: Mengjesi ne hotel, paradite vizite me guiden e agjensise tone, tek monumentet e Barcelones, Kodra Montjuic, Stadiumi dhe sheshet Olimpike, Palacio Catalan dhe Sheshin Espagna. Vizite ne akuariumin e Barcelones dhe porti Vel i Jahteve. Vizite ne rrugen me te famshme ne Barcelone, La Rambla, ku prej atje do shkojme ne kembe deri tek lagjet ku ndodhen veprat e Antonio Gaudit: Casa Batllo dhe Casa Mila ose La Pedrera. Akomodimi ne hotel ne Barcelone.


Dita e peste: Mengjesi ne hotel . Vizite ne Katedralen Sagrada Famiglia, me pas vizite ne Park Guell. Pasdite shopping tour ne nje nga qendrat me te medha tregtare. Akomodimi ne hotel ne Barcelone.


Dita e gjashte: Mengjesi ne hotel, nisja nga Barcelona, ne drejtim te Milanos, ku gjate rruges do ndalojme ne Monte Carlo perreth 2 ore, do te shetisim ne kembe neper lagje, ku do vizitohet nje nga Kazinote me te famshme te Monte Carlos, “Monte Carlo Casino”. Pas vizites, nisemi drejt Milanos dhe ne mbremje akomodohemi ne hotel.


Dita e shtate: Mengjesi ne hotel dhe me pas nisemi per ne Venecia, ku do vizitohet Piazza San Marco, Katedralja, me pas do konsumojme nje drek veneciane (nuk eshte ne cmim) ne Venecia. Rreth ores 18:00 nisemi drejt kufirit Kroat. Sistemimi ne hotel prane kufirit slloven.


Dita e tete: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Kavajes. Ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Kavaje
Ne cmimin 379 Euro/Personi perfshihet:
1. Udhetimi me autobus komod.
2. Akomodim në hotel per 7 nete qendrimi ne hotele 3* dhe 4*.
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shëtitjet me autobus sipas programit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.


Në pagesë nuk janë përfshirë:
1.Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
2.Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3.Hyrja ne Venecia qe kushton 20 euro taxa dhe Trageti

Per rezervime:
Kavaja Travel
 +355 69 61 20 601
      edit