15 set 2016

Published 12:38 by

Prage (me avion), 14 Tetor, 4 dite, €395(me Mengjes)

DITE 1 Tirana – Ljubljane – Praga
Takimi me guiden tone ne Aeroportin e Tiranes dhe fluturimi Tirane – Ljubljane – Prage Pas mberritjes ne Prage, takimi me partneret tane dhe guiden lokale i shoqeruar nga autobusi komod me ajer te kondicionuar. Atje do te riprezantojme edhe njehere programin qe do kemi ne ditet ne vijim. Akomodimi ne hotel

DITE 2 Praga ( City Tour )07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 09:00 – 13:00 City Tour PragaCity Tour Praga – Qyteti ri dhe Qyteti i vjeter Vizita jone fillon me turin me autobuz dhe ecje me kembe, duke kaluar ne rruget kryesore te Prages ku do mund te shikojme ne menyre panoramike Shtepine Kercyese, Teatrin Kombetar dhe Keshtjellen e Prages Pasi guida do te na sqaroje ne autobus gjithe historine e qytetit, do te ecim drejt Ures Charles Ura eshte 516m e gjate dhe 10m e gjere duke qendruar ne 16 harqe. Ne kete ure ndodhen 30 statuja te stilit barok te ndertuar rreth viteve 1700. Me pas do te kalojme ne zonen e mbushur me dyqane dhe souvenire per te arritur ne qendren e qytetit. Aty do te vizitojme Oren e famshme Astronomike te qendres se qytetit Ora Astronomike u ndertua ne vitin 1410 nga Mikulas ne bashkepunim me Jan Ondrejuv. Mekanizmat qe ata kane ndertuar mbi 600 vjet me pare jane ende funksionale. 80 vjet me vone Hanus u perpoq ta rindertonte por keshilltaret e kishin verbuar ate keshtu qe ai nuk do te arrinte te ndertonte nje instrument me te madh se ai ne Orloj ne Prage. Ekziston dhe nje gjel qe kendon pasi Apostujt kane perfunduar bekimin e tyre.Prane saj ndodhet edhe Kisha Baroke e Shen Tynit. Gjate zhvillimit te turit do te kemi kohe te lire ne dispozicion per dreken, e cila eshte fakultative Ne mbremje mund te argetohemi ne lokalet me muzike Live ose ne nje nga diskot me te medha ( me 5 kate )te Europes qendrore: Karlovy Lazne Akomodimi hotel.

DITE 3 Prage – Karlovy Vary ( Opsion Extra Pagese )Opsion Extra Pagese – Karlovy Vary ( 45 Euro personi / minimum 20 Persona ). Pas mengjesit ne hotel ne drejtimin e guides sone nisja drejt Karlovy Varit Pas nje udhetimi rreth 2 ore i afrohemi Karlovy Varit . Atje mund te shijojme Ujrat Termale te cilat jane ne me shume se 12 burime, ku kryesori dhe me i madhi eshte ai i Vridlos. Gjate levizjes ne qytet do kemi mundesi te shikojme Pallatin ne te cilin zhvillohet Miss Cekia, kishen e qytetit, si edhe zona ne te cilat jane luajtur pjese nga filmat e famshem te James Bond Duke zbuluar periudhen mesjetare, do kemi mundesi te provojme Bekerovka ( pijes me fame ceke e cila eshte e bere me esenca te barerave kurative ) Kohe e lire per dreken e cila eshte fakultative Kthimi ne Prage. Akomodimi ne hotel.DITE 4 Praga – Ljubljane – TiranaMengjesi ne hotel Pas check-out nga hoteli i drejtohemi aeroportit te Prages Fluturimi drejt Tiranes Kthimi ne Tirane Fundi i Sherbimit toneNë cmim perfshihen:
  • Udhetimi me Avion Adria Airways: Tirane-Ljubljane-Prage-Ljubljane-Tirane
  • Akomodimi ne Duo Hotel me mengjes
  • Transfertat si ne Program
  • City Tour Praga
  • Guide Profesionale
Në cmim nuk përfshihen:

  • Drekat dhe Darkat
  • City tour Karlovy Vary
  • Hyrjet ne monumente dhe muzeume
Kalemi Travel Kontakt: +35544319999 +355698885656
      edit