28 set 2016

Published 15:18 by

Nje Udhetim i paharueshem ne Liqenin Matka \ €49 \ nisje ne muajin tetor dhe nëntor

Liqeni i Matkes eshte “perralla” me e re e vendit fqinj, Maqedoni. E ndertuar ne vitin 1938, udhetimi ne kanionin dhe liqenin e Matkes, eshte nje aventure qe vjen eksluzivisht per tregun shqiptar nga “Albania Travel & Voyage”.

Ky udhetim do te zhvillohet ne datat:

Muaji Tetor

*1-2 Tetor
*15-16 Tetor
*28-30 Tetor➡FESTAT E NENTORIT

*26-27 Nentor
*27-28 NentorPOGRAMI:
Dita e Pare: VIZITE E KANIONIT MATKA & LUNDRIM NE LIQEN
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa e pare per kafe do te jete ne qytetin e struges, ku buze lumit Drin i Zi, do te shijojme kafen e mengjesit.
*Pas pushimit nisemi drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Dita e pare deri 18:00 do te jete e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Pas konsumimit te drekes ne restorantet buze liqenit, Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar ne kanionin ne menyre individuale.
*Ne oren 18:30 do te behet nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
*Darka ne restorantin e hotelit.
*Pas darke shetitje ne qendren e Tetoves.


Dita e dyte: VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE SHKUP – VIZITE NE OHER
*Pas mengjest ne hotel, vizitojme xhamine e shume ngjyrave ne Tetove, nder atraksionet turistike me te bukura te qytetit.
*Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit, 25 km larg Tetoves.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.
*Dreka e lire per tu konsumuar ne Shkup dhe pas dreke nisemi drejt Oherit.
Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe ne bulevardin “Lhynidos”.
*Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes
*Mberritja ne Tirane ne darke


Ne cmim perfshihen:
👉Transporti Tirane – Matka – Shkup – Tirane
👉1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
👉Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel


Ne cmim nuk perfshihen:
👉Dreka e seciles dite
👉Bileta e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka (opsionale)Albania Travel & Voyage
+355 069 35 31 359
      edit