19 gen 2020

Published 20:24 by with 0 comment

Tiranë Barcelonë me Autobus 7, 28 Mars, 7 dite, €329

Tiranë Barcelonë me Autobus 7, 28 Mars, 7 dite, €329 – Udhëtim me Guidë në Barcelonë


Tiranë Barcelonë me Autobus nga Agjensi Udhëtimesh me Autobus Kalemi Travel. Kontaktoni Kalemi Travel and Tours për këtë udhëtim me autobus.
udhëtime me guidë të tjera, bileta autobusi, etj.
Dita e Parë: Nisja në orën 03:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobuz në territorin Kroat.Vazhdimi i udhetimit për në Rijeka. Mbërritja në Rijeka. Sistemimi në Hotel.
Dita e DytëMëngjesi në Hotel. Nisja për në Nisë. Ndalesë e shkurtër në Monte Carlo për rreth 2 orë, ku vizitohet  ku do të vizitohen Kodra La Rocher Ku gjendet Muzeu Oqeanik, Parku i Greys Kelly, Katedralja e Shen Nikolles, më vonë vizita vazhdon në Portin e Condemine si dhe te Kazinoja e Monte Carlos. Vazhdimi i udhëtimit për në Nisë. Mbërritja në Nisë. Sistemimi në Hotel. Shëtitje në mbrëmje në Nisë ku do të vizitohen Rruga Kryesore e qytetit Rue de Jean Medecine, Esplanade Des Anglais, Sheshi Massena, Katedralja e Shën Nikollës, Palais de Justice.

Dita e TretëMëngjesi në Hotel. Nisja për në Barcelonë. Ndalesë e shkurtër në Kanë (Cannes) për rreth 2 orë, ku do të vizitohen Monumenteve kryesore të qytetit. Vazhdimi i udhëtimit për në Barcelonë. Mbërritja në Barcelonë. Sistemimi në hotel.
Dita e KatërtMëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë me guidë në dispozicion në monumentet kryesore te Barcelonës, si: Kodra Montjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Palau Catalan, Sheshi Espanja, Barceloneta, Kullat me te larta në këtë moment në qytet si Hotel Arts dhe Mapfre, Marina Olimpike, Fshati Olimpik e cila ka qenë shtëpia e atletëve gjatë lojrave Olimpike, Sagrada Familja. Vazhdon vizita në këmbë duke filluar nga Sheshi Catalunya në lagjen ku gjenden dy vepra të Antoni Gaudi si Casa Batllo dhe Casa Mila ose La Pedrera, më pas do të vizitohet Katedralja e Barcelonës, sheshi Shën Jaume, do të shikoni vendet e frekuentuara nga artisiti i famshëm Picasso dhe me pas vizitohet Muzeu Picasso, etj. Pasdite e lirë. Fjetje në Hotel.
Dita e PestëMëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë në Manastirin e Monserratit. Pasdite, Nisja për në Marsejë. Mbrritje në Marsejë, ku vizitohen Monumenteve kryesore të qytetit: Bazilika e shek të 19 Notre Dame De La Garde, Pallati Longchamp, Harku i Triumfit Tour D’Aix,  Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e GjashtëMëngjesi në Hotel. Nisja në ora 8.00 për në Milano. Gjatë rrugës nalesa të shkurtra. Mbrritja në Milano, ku do të vizitohen Pallazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Vazhdimi i udhëtimit për në Udine. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.
Dita e ShtatëMëngjesi në Hotel. Nisja nga Trieste për në Shqipëri. Fillimisht do të kalojmë nga Sllovenia dhe nëpërmjet pikës kufitare të Jelsane do futemi në Kroaci ku do të kalojmë nga Rijeka dhe pjesa bregdetare e Bregdetit Dalmat. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritje në Tiranë.

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe.

Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus Tiranë – Rijeka – Nisë – Barcelonë – Milano – Tiranë.
2. Akomodim në hotel: Fjetje 2 netë në Barcelonë, 1 natë në Rijeka, 1 natë në Nisë, 1 natë në Marsejë dhe 1 natë në Trieste.
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shëtitjet me autobus sipas programit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume..
Na ndiqni në faqen tonë ëeb dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 
Udhëtim në barcelonë, pushime në barcelonë, oferta barcelona, paketa turistike barcelonë, katedralja e barcelonës, barcelon, barcelonë mars, qyteti i barcelonës, oferta për barcelona, guida turistike, guidë turistike, guidat turistike, udhëtime me guidë, oferta me guidë, udhëtime turistike me autobus, bileta autobusi, udhëtime me autobus, agjensi udhëtimesh me autobus, agjensi udhëtimi me autobus, udhëtim me autobus, agjensi turistike me autobus, bileta autobusi online, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjensi udhëtimi tiranë, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për udhëtime turistike. 
Read More
      edit
Published 20:19 by with 0 comment

Udhëtim në Vjenë, Austri, 4 dite, 135€

Udhëtim në Vjenë, Austri, 4 dite, 135€


Udhëtim në Vjenë, Austri, qytetin e kafeneve “baroque” dhe monumenteve perandorake. Ky udhëtim në Vienë vjen për turistët Shqiptarë nga Agjensi Udhëtimi me Avion Kalemi Travel. Kontaktoni Agjensi Udhëtimesh Tiranë Kalemi Tours për këtë udhëtim në Vienë, oferta për pushime, apo për udhëtime turistike të tjera. 
Datat e nisjes:
21 dhjetor – 260 euro
11 janar – 195 euro
18 janar – 195 euro
25 janar – 195 euro
1 shkurt – 139 euro
8 shkurt – 135 euro
15 shkurt – 159 euro
22 shkurt – 165 euro
Ne cmim perfshihet:
– Fluturimi nga Tirana me 10 kg cante dore
– Akomodimi ne hotel Mozart 3*, Arthotel Ana Enzian 3* ose te ngjashem
-Mengjeset per ditet e qendrimit
SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4 jave para nisjes, pasi cmimet e biletave te avionit ndryshojne. Ne disa raste, edhe nese rezervoni 4 jave para, mund te mos gjejme te njejten oferte, por agjentet tane do ju asistojne per te gjetur oferten me te mire. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Perjashtohen datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit dhe sezoni veror pasi biletat kane periudha kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara.
Paketes mund ti shtohet sipas deshires dhe transferta vajtje ardhje nga aeoporti ne hotel dhe anasjelltas. Po ashtu keni nje sere guidash vendase qe mund ti shtoni paketes tuaj si psh:
  1. Bilete per te shijuar koncertin e Mozart & Strauss – 47 €/Person
  2. Vizite ne te gjitha pikat kryesore te Vienes, planifikuar 1- 2 dite – 26 €/Person
  3. Guide 2 ore ne qytet me guide te licensuar – 7 €/Person
  4. Bilete hyrese per ne Belvedere duke shmangur rradhen – 17 €/Person
‼ Tani, udhetimet individuale mund t’i rezervoni online ne   www.hobi.al Zgjidhni opsionin “Holiday” qe perfshin avion + hotel, vendosni aeroportin nga deshironi te udhetoni, datat qe deshironi dhe do ju shfaqen te gjitha opsionet e hoteleve. Cmimet kane te perfshire edhe avionin. Rezervimin mund ta beni online me karte krediti ose prane agjensise.
Na ndiqni në faqen tonë web dhe në Kalemi Travel Facebook Page për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të vecanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore e për shumë shërbime turistike të tjera. 
tags: viena, udhëtim në vienë, tiranë vienë, hotele në vienë, vienë tiranë, viti i ri në vienë, krishtlindje në vienë, viena austri, viena oferta, bileta avioni tiranë vienë, ofertë viena, hotel vienë, oferta viena, agjensi udhëtimi, udhëtime turistike, agjensi udhëtimesh, agjënsi udhëtimi tiranë, agjensi udhëtimesh me avion, agjensi udhëtimi me avion, axhensi udhëtimesh, agjensi udhëtimesh tiranë, agjensi udhëtimi online, axhensi udhëtimi, udhëtim turistik, udhëtim, agjensi udhëtimi turistike, agjenci udhëtimi, oferta turistike, oferta për pushime, oferta pushimesh, agjensi turistike tiranë oferta, oferta pushimesh, oferta bileta avioni, oferta udhëtimi, oferta për bileta avioni, oferta udhëtimesh me avion, oferta për udhëtime turistike.
Kalemi Travel
Read More
      edit

17 gen 2020

Published 14:05 by with 0 comment

Udhëtim në Berlin, 4 dite, 159€

Udhëtim në Berlinkryeqytetin Gjerman i cili i dha tonin nje gjenerate. Oferta turistike e Kalemi Travel përfshin vizita në vendet më të famshme të qytetit.
Berlin, 4 dite, duke filluar nga 105 €/Person.

‼ Tani, udhetimet individuale mund t’i rezervoni online ne   www.hobi.al Zgjidhni opsionin “Holiday” qe perfshin avion + hotel, vendosni aeroportin nga deshironi te udhetoni, datat qe deshironi dhe do ju shfaqen te gjitha opsionet e hoteleve. Cmimet kane te perfshire edhe avionin. Rezervimin mund ta beni online me karte krediti ose prane agjensise.
Datat e nisjes nga Prishtina:
2 – 5 Shkurt 175 euro/ person
14 – 17 Shkurt 139 euro/ person
16 – 19 Shkurt 169 euro/ person
23 – 26 Shkurt 145 euro/ person
8 – 11 Mars 139 euro/ person
Datat e Nisjes nga Podgorica:
23-26 Janar 145 euro/ person
30 – 2 Shkurt 119 euro/ person
13-16 Shkurt 135 euro / person
20 – 23 Shkurt 109 euro/ person
27 – 1 Mars  115 euro/ person
12 – 15 Mars 145 euro / person
19 – 22 Mars 145 euro/ person
26 – 29 Mars 130 euro/ person
Në çmim përfshihet:
– fluturimi direkt vajtje – ardhje nga Prishtina/Podgorica
– akomodimi në hotele me 3*/4*
– mëngjeset për çdo ditë qëndrimi
 Nese deshironi hotele te tjera, i gjeni te gjitha ketu paraprakisht: www.hobi.al.Ne momentin e rezervimit, mund te shihni disa hotele qe ju pelqejne vete juve per t’i pasur pjese te paketes individuale, ne menyre qe te mbeteni edhe me te kenaqur nga pushimet tuaja.
Program i sugjeruar per kete udhetim:
Dita 1
Nisja nga Tirana dhe fluturimi per në Berlin. Sugjerohet qe të rezervoni tranfertën aeroport-hotel-aeroport. Pas mbërritjes dhe akomodimit ne hotel sugjerohet te filloni vizitën në East Side Gallery. Mbetjet e Murit të vjetër të Berlinit tani banojnë në East Side Gallery, ku ju mund të shihni graffiti nga  grupe të ndryshme të artistëve. Një art i bukur publik është i arritshëm këtu dhe është një nga pjesët më të bukura të qytetit.Një park i bukur pranë qendrës së qytetit, Tiergarten është një vend i mrekullueshëm për të kaluar një pasdite, qoftë kjo një pasdite e shkëlqyer verore ose një mbrëmje dimri me dëborë.
Dita 2
Ditën tuaj të dytë mund ta filloni duke vizituar Tempelhofer Feld .
Tempelhofer Feld është një vendtakim i përkryer veror, me njerëzit që bëjnë piknikë në pasdite dhe që relaksohen në mbrëmje. Nëse ndonjëherë keni nevojë për diçka për të bërë në një ditë me diell, blini disa pije, ushqim dhe kaloni ca kohë me miqtë në Tempelhofer Feld! Berghain është një nga klubet e natës më të njohura në botë, Berghain njihet si një domosdoshmëri për të gjithë të interesuar në fushën e muzikës elektronike / techno. Donau115 qëndron si një nga vendet më të këndshme në Berlin për të ndaluar dhe dëgjuar disa muzikë.
Dita 3
Ditën e tretë të qëndrimit mund ta koloni në  Potsdam.
Një nga qytetet më të bukura të GjermanisëKy udhëtim ditor nga Berlini është mënyra më e përsosur për të parë Potsdam, një nga qytetet më të bukura të Gjermanisë. Udhëtimi me tren për në Potsdam, zgjayt rreth  45 minuta nga Berlini. Nga atje, ju do të shëtisni për në Alten Markt (Tregu i Vjetër), ku Pallati i Qytetit Potsdam tani është rindërtuar pas shkatërrimit të tij në Luftën e Dytë Botërore.Më pas, mund të shëtisni nëpër Neuer Garten mahnitëse (Kopshtin e Ri), duke u gjendur në Pallatin e bukur Cecilienhof (një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s).Pasi të keni parë Neuer Garten dhe Cecilienhof të stilit anglez, do të bëni një udhëtim të shkurtër me autobus në qendrën e qytetit Potsdam, ku do të vizitoni sitin më të madh të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, Parkun Sanssouci të stilit francez, të plotë me fotografinë -perfekt Pallati Sanssouci.
Dita 4
Check out dhe kthimi ne Tirane!
SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni sa me pare, pasi cmimet e biletave te avionit ndryshojne. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires Perjashtohen datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit dhe sezoni veror pasi biletat keto periudha kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara.
Kalemi Travel
Read More
      edit

15 gen 2020

Published 19:18 by with 0 comment

Pranvere ne ROME - VATIKAN - VENECIA / 6 Dite - 259€

Pranvere ne ROME - VATIKAN - VENECIA 

➜ Nisje Dt. 11 Mars -- 6 Dite Udhetim -- Cmimi 259€

 Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Rome (2 nete) dhe Hotel 3 Yje ne Venecia (2 nete)
Lundrim me traget Durres - Bari (akomodimi ne kabine te brendshme)
 Vizitohen: Bari, Napoli, Rome, Vatikan, Firence, Venecia, Riviera Kroate
Programi  
Ne cmim per person përfshihen:
1. Udhëtimi me traget vajtje Durrës -Bari
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 1 natë
4. Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne Rome
5. Akomodimi per 2 nete ne hotel 3 Yje ne Venecia
6. Mëngjeset në Hotele.
7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
8. Taska e hyrjes ne qytetin e Romes, per te gjitha shetitjet me autobuz
Albanian Travel Voyage
Read More
      edit

13 gen 2020

Published 10:24 by with 0 comment

CAPPADOCIA 7 Dite 299€

 CAPPADOCIA  Nisje Dt. 15 Mars -- 7 Dite -- Cmimi 299€

 Akomodimi 2 nete ne Hotel 5 Yje ne Cappadocia (Pishine, Jakuzi, Sauna)
Akomodimi 2 nete ne Qender te Stambollit hotel 4*, 
1 nate ne Eskisehir hotel 5*, 1 nate ne Kavala hotel 4*
Vizitohen edhe StambollAnkara, Cappadocia, Eskisehir, Bursa, Kavala, Ujevara Edesa

Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne qender te Stambollit
3) Akomodimi per 2 nete ne hotel 5 Yje ne Cappadocia
4) Akomodimi per 1 nate ne hotel 5 Yje ne Eskisehir
5) Akomodimi per 1 nate ne hotel 4 Yje ne Kavala
6) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
7) Perdorimi i qender SPA (pishine, jakuzi, sauna) ne hotelin 5 yje te Cappadocias
8) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
9) Taksat Turistike
------ Per pyetje ose rezervim:
Albania Travel Voyage

Read More
      edit

11 gen 2020

Published 18:59 by with 0 comment

Amsterdam, 14 Mars, 8 Ditë, €399

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:

Udhëtimi vajtje – ardhje dhe shëtitjet me Autobus Tiranë – Ljubljanë – Mynih – Amsterdam – Pragë – Budapest – Beograd – Tiranë.
Akomodim në hotel me 3 dhe 4 yje,
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Kalemi Travel

Read More
      edit

7 gen 2020

Published 17:08 by with 0 comment

Shen Valentin ne Viene 150€ - 3 Dite / 13-14-15 Shkurt

Te perfshira ne çmim:

Bileta avioni nisje nga Tirana
Akomodimi ne Hotel Mozart 3***
Mengjes per te gjitha ditet e qendrimit
Cante Dore 8-kg per person

Albania Travel Voyage
Read More
      edit

6 gen 2020

Published 09:26 by with 0 comment

Zvicër 13 - 16 Shkurt 259 euro përsoni.

Zvicra me siguri është një nga top vendet e listës tuaj për t'u vizituar. Fillojeni me Gjenevën 

13 - 16 Shkurt  259 eur personi
Përfshihen:
Fluturimi direkt nga Tirana
Akomodim në 'Nash Pratik Hotel, 3 yje
Mëngjeset për ditët e qëndrimit
Siguracioni

Globus Travel
Read More
      edit

3 gen 2020

Published 22:22 by with 0 comment

Amsterdam 7-10 Shkurt 215 euro

Amsterdam  


7-10 Shkurt 215 euro
Perfshihet :
bileta e avionit linje direkte
akomodimi ne Omega Hotel 3*
mengjeset
Cmimet momentale 
Kalemi Travel
Read More
      edit

30 dic 2019

Published 11:05 by with 0 comment

Data te caktuara me Air Albania ne fund Janari duke filluar nga 99€.

Super Oferta Vajtje-Ardhje/data te caktuara me Air Albania.Fund Janari e ne Vazhdim

 Tiranë – Bolonia 99€
 Tiranë – Rome 109€
 Tiranë – Milano 109€
-Përfshihet në cmim:
 Bagazh 30 kg + cantë dore
 Taksat aeroportuale
_________________
 Kontakt:
Blu Line Travel / +355 68 293 4861
Read More
      edit